Facebook Google+ Twitter

Nagrody Festiwalu Szkół Teatralnych rozdane

Studenci z Łodzi pokazali najlepszy zdaniem jury spektakl na XXVIII Festiwalu Szkół Teatralnych. Nagrody za najlepsze role męskie także trafiły w łódzkie ręce.

 / Fot. Materiały prasoweW konkursie zaprezentowały się szkoły aktorskie z Łodzi, Warszawy, Wrocławia i Krakowa, które przez 4 dni pokazały 27 spektakli w tym 16 ocenianych przez jury. Najlepszym zespołem okazała się łódzka grupa i to jej członkowie otrzymali najwięcej nagród. Wygrał spektakl „Plastelina” w reżyserii Małgorzaty Bogajewskiej.

Równorzędne nagrody za najlepsze role męskie otrzymali Michał Jaros (PWSFTviT), Andrzej Niemyt (PWSFTviT), Paweł Paczesny (PWSFTviT). Za najlepszą aktorkę uznano Weronikę Nockowską z Akademii Teatralnej w Warszawie. Nagroda aktorska Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego trafiła do Katarzyny Zawiślak- Dolny z PWST Kraków. Iwona Karlicka z PWSFTviT w Łodzi otrzymała trzecią nagrodę aktorską MKiDN.

Także łódzkie media rozdały swoje nagrody. Radio Łódź nagrodziło Weronikę Nockowską z AT w Warszawie i Andrzeja Niemyta z PWSFTviT. TVP Łódź uhonorowała statuetką „Nadzieja telewizji” Iwonę Karlicką (PWSFTviT) i Marcina Januszkiewicza (AT Warszawa).

Podczas Festiwalu publiczność mogła głosować na najbardziej elektryzującego aktora i aktorkę. Najwięcej głosów otrzymali Agnieszka Żulewska (PWSFTviT) i Marek Nędza (PWSFTviT).
Dyrektor Teatru Nowego w Łodzi przyznał dwa etaty aktorskie dla Anny Szymańczyk z AT w Warszawie i dla Marcina Włodarskiego z (PWSFTviT) z Łodzi.

W uroczystości zakończenia wzięli udział rektorzy szkół teatralnych: Robert Gliński z łódzkiej filmówki i Barbara Osterloff z AT w Warszawie. Robert Gliński w swoim przemówieniu mówił: Wiem, że marzycie o telefonie z Hollywood, ale mogę wam powiedzieć już teraz, on nie zadzwoni. Musicie być jednak czynni, musicie grać i czerpać z tego radość. Niech każda cząstka waszego artystycznego życiorysu będzie ważna.

Festiwal zakończono słowami Zbigniewa Herberta, które były tegorocznym mottem Tylko trudne życie jest godne artysty.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.