Facebook Google+ Twitter

Nagrody Grand Press 2011. Andrzej Poczobut Dziennikarzem Roku!

Współautorzy: Katarzyna Olczak

Znamy już nazwiska laureatów w konkursie miesięcznika Press. Andrzej Poczobut, korespondent "Gazety Wyborczej", został Dziennikarzem Roku. W gronie wyróżnionych znaleźli się także Wojciech Jagielski, Alicja Krystyniak i Jakub Stachowiak, Jacek Dziedzina oraz Iza Michalewicz.

 / Fot. BelSHARP, licencja GNU 1.2 WikipediaJak podaje press.pl, do tegorocznej edycji zgłoszono 733 prace: najwięcej w kategorii Wywiady oraz Reportaż prasowy, najmniej w kategorii News, z której nie zostały wybrane żadne nominacje. Ogółem w tym roku nominacje zostały przyznane dziennikarzom w siedmiu kategoriach.

Dziennikarz Roku

Dziennikarzem Roku 2011 został korespondent "Gazety Wyborczej" na Białorusi i przeciwnik Aleksandra Łukaszenki - Andrzej Poczobut. Nagrodę odebrała za niego żona.

Poczobut nie kryje się ze swoją niechęcią do białoruskiego prezydenta. W tekstach wielokrotnie krytykował jego sposób sprawowania władzy, łamanie praw człowieka. W marcu 2011 roku prokuratura postawiła dziennikarzowi zarzut znieważenia prezydenta Aleksandra Łukaszenki. Piątego lipca białoruski sąd skazał Poczobuta na trzy lata pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata.

Zobacz, jakich kandydatów do nagrody Grand Press zgłosili Autorzy W24!

Drugie miejsce otrzymał ks. Adam Boniecki, którego zgromadzona publiczność nagrodziła owacją na stojąco. - Powinienem podziękować mojemu prowincjałowi, który nakazał mi milczenie - żartował w trakcie swojej mowy. Kolejne miejsca otrzymali: Paweł Lisicki, Krzysztof Ziemiec, Wawrzyniec Smoczyński.

Pozostali laureaci

W kategorii Dziennikarstwo śledcze nagrodę otrzymali Alicja Krystyniak i Jakub Stachowiak za tekst „Po co nam ta casa?”. Materiał był wyświetlony w "Superwizjerze" telewizji TVN.

Najlepszy w kategorii Publicystyka okazał się Jacek Dziedzina, autor artykułu pt. "My som stond" opublikowanego w "Gościu Niedzielnym".

Czytaj także: W ubiegłym roku dziennikarzem roku został Artur Domosławski, autor biografii Ryszarda Kapuścińskiego

Czytaj więcej -->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 14.12.2011 18:11

Gratulacje dla Redakcji Superwizjera!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo się cieszę i gratuluję Panu Andrzejowi!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.