Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

19583 miejsce

Nagrody im. hm. Olgierda Fietkiewicza wręczone

W Belwederze rozdano nagrody przyznane w konkursie Związku Harcerstwa Polskiego na pracę naukową. Z 30 zgłoszonych prac wyróżniono cztery, a autorom siedmiu przyznano nagrody.

Laureaci konkursu ZHP / Fot. Materiał ZHPLaureaci konkursu ZHP / Fot. Materiał ZHPRozstrzygnięto kolejną edycję konkursu Związku Harcerstwa Polskiego im. hm. Olgierda Fietkiewicza na prace naukowe poświęcone harcerstwu. Jury pod przewodnictwem byłego przewodniczącego ZHP profesora harcmistrza Adama Masalskiego przyznało siedem nagród oraz wyróżniło cztery prace. Rozdanie nagród miało miejsce w miniony piatek (12.06) w Belwederze z udziałem Naczelnika ZHP hm. Małgorzaty Sinicy i ministra Jacka Michałowskiego z kancelarii Prezydenta RP.

Nagrodzono dziewięciu autorów prac licencjackich i magisterskich oraz publikacji. Na spotkanie zaproszeni zostali obok autorów również ich promotorzy. Cieszę się, że uroczyste rozstrzygnięcie konkursu odbywa się właśnie tu, w Belwederze, w miejscu szczególnym dla historii naszego kraju, a zarazem miejscu związanym z osobami protektorów ruchu harcerskiego, jakimi byli od początku funkcjonowania tej idei, prezydenci Rzeczypospolitej Polskiej – mówił minister Jacek Michałowski gratulując laureatom.

W kategorii praca MAGISTERSKA nagrody otrzymali:
nagroda I stopnia - Kamila Roszyk za pracę „Zuchowe sprawności historyczne w latach 1956-2013”;
nagroda II stopnia - Agnieszka Głowacka za pracę „Działalność instruktorska w ZHP jako przykład przygotowania członków organizacji do aktywności na rynku pracy”;
nagroda III stopnia - Justyna Zdzieborska za pracę „Wychowanie religijne w harcerstwie wczoraj i dziś. Studium społeczno-kulturowe”
oraz wyróżnienia:
Krystyna Balsewicz za pracę „Działalność niezależnego kręgu instruktorów harcerskich „Leśna szkółka” w latach 1981-2013” i Jakub Jaśniewicz za pracę „Życie bez harcerstwa – motyw (procesu) rezygnacji z działalności w Związku Harcerstwa Polskiego”.

W kategorii praca LICENCJACKA:
nagroda I stopnia - Dorota Jaśkiewicz za pracę „Wizerunek instruktorów Związku Harcerstwa Polskiego w świecie rzeczywistym i wirtualnym”;
nagroda II stopnia - Michał Łesyk za pracę „Hufiec harcerzy Kraków-Podgórze w latach 1945-1949”
nagroda III stopnia - Magdalena Kropiwnicka za pracę „Wpływ Związku Harcerstwa Polskiego na aktywność turystyczną dzieci i młodzieży”
oraz wyróżnienia:
Nina Prach za pracę „Znaczenie harcerstwa dla rozwoju osobowości dzieci w młodszym wieku szkolnym” i Agnieszka Warzecha za pracę „Działalność turystyczna Chorągwi Śląskiej ZHP oraz możliwości jej usprawniania”.

W kategorii PUBLIKACJA przyznano jedną nagrodę II stopnia w dziedzinie publikacji. Trafiła ona do Krzysztofa Wojtyczy za pracę „Hufiec Kraków-Krowodrza w latach 1973-1989”.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.