Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

22792 miejsce

Nagrody Liderów Polskiego Biznesu rozdane

W Teatrze Wielkim w Warszawie odbyła się w sobotę Wielka Gala Liderów Polskiego Biznesu, będąca zwieńczeniem XVII edycji konkursu na Lidera Polskiego Biznesu. Najlepsi przedsiębiorcy otrzymali tytuły laureatów i złote statuetki, a Nagrodę Specjalną BCC odebrał prof. Władysław Bartoszewski.

 / Fot. fot. Marek Nelken/BCCBronisław Komorowski, podczas laudacji na cześć profesora powiedział, że nagroda należy mu się za przyczynianie się do rozwoju polskiej przedsiębiorczości i gospodarki rynkowej. - Władysław Bartoszewski to po prostu doskonały towar, jeden z najlepszych polskich towarów eksportowych - wyjaśnił Komorowski.

Kapituła przyznała prof. Bartoszewskiemu nagrodę specjalną za kierowanie polityką zagraniczną w sposób sprzyjający rozwojowi i międzynarodowej pozycji gospodarki narodowej, krzewienie etycznych zasad, wzmacniających wśród przedsiębiorców przekonanie do wartości uczciwego postępowania w biznesie, za wskazywanie postawy prawego człowieka i obywatela, za wiarę i nadzieje, które swoim życiem przekazuje Polakom - tak swoją decyzję uzasadniła kapituła BCC.

 / Fot. fot. Marek Nelken/BCCPodczas gali wręczono również Medale Solidarności Społecznej, czyli nagrody dla osób prywatnych i przedsiębiorców szczególnie zaangażowanych w niesienie pomocy potrzebującym, propagującym ideę odpowiedzialności społecznej biznesu i budujące solidarność społeczną. Medal z rąk przewodniczącego kapituły ks. bp Piotra Jareckiego odebrała Bożena Walter, prezes Fundacji TVN "Nie jesteś sam" oraz Jan Kabicz, prezes Fundacji Archidiecezji Warszawskiej Pomocy Bezrobotnym i Biednym NADZIEJA.

 / Fot. fot. Marek Nelken/BCCW gali uczestniczyło blisko 2 tysiące zaproszonych gości, m.in. przedsiębiorcy, członkowie BCC, parlamentarzyści, dyplomaci, naukowcy, publicyści i dyplomaci.

Business Centre Club przyznaje Złote Statuetki Lidera Polskiego Biznesu od 1991 r. Nagrodzeni, którzy utrzymają swoją pozycję na rynku, w kolejnym roku mogą ubiegać się o Diament do Złotej Statuetki, który wręczany jest podczas Letniej Wielkiej Gali BCC.

W tym roku ocenie poddano 121 firm zrzeszonych w BCC. Jury prócz wskaźników ekonomicznych, jakościowych i innowacyjności produktów uwzględniało poziom eksportu, tworzenie nowych miejsc pracy, dbałość o środowisko, jak również działalność charytatywną.
Zobacz rozmowę z Markiem Goliszewskim, prezesem BCC:


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.