Facebook Google+ Twitter

"Nagrody nie są dla mnie ważne" - wywiad z Michałem Lewandowskim

Nigdy nie lubił chodzić do szkoły. Za swój debiut na dużym ekranie otrzymał nagrodę na festiwalu w Kijowie. Zrezygnował z pracy w teatrze, by grać w serialach. Gościem W24 w ramach cyklu "Znani - nam nieznani" był Michał Lewandowski.

Kolejnym gościem W24 w ramach cyklu "Znani - nam nieznani" był Michał Lewandowski / Fot. Monika LeszczyńskaMieszka w Warszawie, ostatnio pracuje w Krakowie, ale mimo tego największą miłością pała do swojego rodzinnego Elbląga. "Kiedy tam jestem, przypomina mi się moje cudowne dzieciństwo" - wyznaje Michał Lewandowski. Aktor podkreśla, że najlepszym okresem w jego życiu były czasy, kiedy nie chodził do szkoły. Nigdy nie lubił się uczyć, często zmieniał szkoły, a wszystko spowodowane było tym, że wiedział, iż chce pójść w stronę aktorstwa, a żadna placówka edukacyjne nie mogła go do tego zbliżyć.

Zadebiutował na dużym ekranie w filmie "Nienasycenie", w którym zagrał główną rolę. Jak podkreśla, rola była wymagająca, a reżyser bardzo bezkompromisowy. "Bardzo dużym problemem była dla mnie nagość" - podkreśla Michał Lewandowski. "Mogę mówić, że traktuję ciało jak narzędzie pracy, ale są to tylko słowa - faktycznie jest to trudne" - dodaje. Jego zaangażowanie i talent aktora zostały docenione podczas festiwalu w Kijowie, gdzie otrzymał nagrodę za debiutancką rolę. Jednak Michał Lewandowski podkreśla, że takie wyróżnienia nie mają dla niego żadnego znaczenia.

Aktor Michał Lewandowski gościł w redakcji W24 / Fot. Monika LeszczyńskaDużą popularność przyniósł mu udział w takich serialach jak "Majka" czy "Julia". W tym ostatnim wciela się w Maćka, który okazuje się być homoseksualistą. Aktor przede wszystkim chciał, by kreowana przez niego postać nie była w żaden sposób przerysowana. "Wiem, że co najmniej jednej osobie ta rola się przysłużyła, więc jestem zadowolony, bo jeżeli zmienia się jednego człowieka, zmienia się cały świat" - wyznaje Michał Lewandowski.

Obejrzyj cały wywiad z Michałem Lewandowskim:


Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

fajny wywiadzik :)) pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Dax
  • Dax
  • 12.07.2012 15:54

A według mnie to bardzo dobrze świadczy o Panie Lewandowskim, że pracuje dla tego, żeby być dobrym aktorem, a nie żeby dostać dużo nagród. Czy to jakaś rodzina Roberta?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Eeee, to nieładnie zabrzmiało:"takie wyróżnienia nie mają dla mnie żadnego znaczenia". Też go lubię, jest autentyczny i przekonujący w swoich rolach, ale tak mógłby o sobie powiedzieć Anthony Hopkins ( uwielbiam go!) albo Michael Cane, a nie debiutant w skali mikro.
Wywiad ciekawy, 5+.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Świetny wywiad z moim ulubionym aktorem. Gratuluję:-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.