Facebook Google+ Twitter

Nagrody rozdane, życie płynie dalej

Po raz kolejny jury redakcyjne przyznało nagrody w naszym cotygodniowym konkursie. Chociaż w tygodniu działo się, oj działo, to o dziwo, kandydatów było nieco mniej niż zazwyczaj.

Jednym z większych wydarzeń ubiegłego tygodnia był niewątpliwie tekst Tymka Włodźko pt. „Grono.net – „zamknięta” społeczność ujawniona?”   Tekst jest o tym, że informacje o użytkownikach popularnego serwisu Grono.net zostały zindeksowane (czyli mówiąc w dużym skrócie zapamiętane) przez wyszukiwarkę Google. Dzięki temu teraz każdy może sobie podglądnąć, co w swoich profilach zapisywali użytkownicy Grono.net. Biorąc pod uwagę jakość, to tekst Tymka był, jak to niektórzy mówią: „taki se”, ale niewątpliwie był to news i to z tych, który miały tylko Wiadomości24.pl.  Na jego informacje powoływały się ogólnopolskie media.

Nagrodziliśmy Tymka również za to, że jak to się mówi w slangu dziennikarskim, Tymek „nie odpuścił” i pociągnął temat. Jako nagrodę Tymek otrzymuje od nas książkę Lawrance Grobel – „Sztuka wywiadu”

Piotr May – „Poznań: obraz miasta po nocnej wichurze” – Piotr zachował się jak rasowy reporter i zadziałał w myśl zasady: byłem, widziałem, napisałem. O godz. 3 w nocy wziął aparat fotograficzny i po prostu ruszył w miasto obejrzeć obraz zniszczeń jakie dokonał wiatr. W materiale Piotra są nie tylko zdjęcia, ale ciekawy tekst opisujący całe zdarzenie. Zdaniem jury to dobry przykład tekstu informacyjnego, jaki każdy z autorów Wiadomości24.pl może napisać. W nagrodę Piotr otrzyma od nas książkę Christophera Priest pt. „Prestiż”.

Michał Tyrpa: „ UE pod prezydencją Niemiec: Problemy na linii Warszawa-Berlin będą rozwiązane?” to bardzo dobry przykład analizy dziennikarskiej. W swoim tekście Michał napisał o szansach i zagrożeniach, jakie niesie za sobą niemiecka rezydencja w Unii Europejskiej. Tekst Michała jest dobrze napisany i równie dobrze udokumentowany. Jako nagrodę postanowiliśmy dać Michałowi książkę J. M.  Coetzee „Powolny człowiek”.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Tekst Tymka to faktycznie sensacja i jeśli komuś należała się główna nagroda, to tylko jemu. Za tempo, upór i wścibstwo... Że też takie "małe" cuś wyszperał ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Congratulations. O 3 rano nie trafiłabym do własnych drzwi, a niektórzy trafili do Centrum miasta :o)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziekuje bardzo za wyroznienie :-) A swojadroga fajnie jak robiliscie linki do wyroznionych materialow, mozna wtedy je latwo znalezc ;) (wlasnie szukam materialu Michala i stad ta mysl) :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.