Facebook Google+ Twitter

Nagrody SDP 2014 przyznane. Nagroda Wolności Słowa trafiła do Marii Dłużewskiej za film "Polacy"

Główną Nagrodę Wolności Słowa już po raz drugi otrzymała Maria Dłużewska. Jury Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich doceniło reżyserkę za film "Polacy", który opowiada o naukowcach polskiego pochodzenia, którzy starają się własnymi siłami wyjaśnić przyczyny katastrofy smoleńskiej.

 / Fot. youtube/screenMaria Dłużewska nie jest jedyną wyróżnioną reżyserką. Drugą Główną Nagrodę Wolności Słowa otrzymała redakcja "Państwo w państwie" (Polsat) za reportaż "Krystian Broll. 8 lat niesłusznie zamknięty w szpitalu psychiatrycznym". Równorzędną nagrodę otrzymała Anna Śmigulec (Gazeta Wyborcza) za publikację reportażu "Głupia sprawa", który opowiada o losach człowieka niewinnie skazanego na 12 lat więzienia.

Nagrodę Watergate, przyznawaną za publikacje z zakresu dziennikarstwa śledczego otrzymał Piotr Nisztor za książkę "Jak rozpętałem aferę taśmową".

Z kolei tytuł Hieny Roku 2014 SDP przyznało Piotrowi Stasińskiemu i Wojciechowi Czuchnowskiemu z Gazety Wyborczej "za lekceważące i pozbawione empatii oraz zawodowej solidarności wypowiedzi na temat zatrzymania i aresztowania dziennikarzy, którzy wykonywali swoje obowiązki zawodowe w miejscu i w czasie protestu w siedzibie Państwowej Komisji Wyborczej w Warszawie 20 listopada ubiegłego roku " - czytamy na press.pl.

Zobacz także: Obiekt Pauliny Skibińskiej nagrodzony na festiwalu Sundance

Pozostałe nagrody:

Nagroda im. Kazimierza Dziewanowskiego (publikacje o problemach i wydarzeniach międzynarodowych) - Wojciech Szumowski i Michał Przedlacki za "Cena marzeń Syryjczyków" i Paweł Bobołowicz za "Atak Berkutu".

Nagroda im. Macieja Łukasiewicza (publikacje na temat współczesnej cywilizacji i kultury) - Elżbieta Ruman "Cud na Kostaryce" i Dagmara Drzazga "Muzyka i cisza".

Nagroda im. Janusza Kurtyki (publikacje o tematyce historycznej) - Anna Rawska-Podborsko "Terra incognito" i Katarzyna Michalak "Światło na stepie".

Nagroda im. Eugeniusza Kwiatkowskiego (publikacje o przedsięwzięciach gospodarczych) - Stefan Truszczyński "Ryba śmierdzi od łba", "Kop i przekop", "Hel - koniec Polski".

Nagroda im. Aleksandra Milskiego - Zespół Redakcyjny Reportaży Rozgłośni Regionalnej Radia Lublin

Nagroda im. Stefana Żeromskiego (publikacje o tematyce społecznej) - Cezary Galek "Twardzielka"

Nagroda im. Erazma Ciołka - Piotr Apolinarski cykl zdjęć "Bezpieczna Przystań"

Nagroda im. Stefana Myczkowskiego - Maciej Dopierała "Ściek czy Zdrój"

Maria Dłużewska "Polacy":źródło:www.sdp.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.