Facebook Google+ Twitter

Nagrody za najlepsze teksty tygodnia

Który z nadesłanych w ostatnim tygodniu materiałów poruszył nas najbardziej, który zaskoczył, zachwycił bądź zaciekawił? Których autorów nagrodziliśmy? Już piszę.

fot. materiały własneEwa Kowalska z Gdańska otrzymuje nagrodę - książkę Isabel Allende "Paula" za cykl materiałów dotyczących stanu wojennego. A przede wszystkim - doskonale pomyślany fotoreportaż, ukazujący te same miejsca w Gdańsku - obecnie i 25 lat temu, podczas dramatycznych wydarzeń. Warty podkreślenia jest fakt, iż Ewa uzyskała (i nadesłała do redakcji) zgodę autora zdjęć Witolda Szymańskiego. Pomysł zestawienia mógłby się komuś wydać prosty. Zapewne tylko do czasu, póki sam nie zechciałby go zrealizować.... Ewa opisała też, a potem doprowadziła do pomyślnego końca akcję zawieszenia w Gdańsku tablicy upamiętniającej ofiary stanu wojennego.

Michał Tyrpa nie zawahał się opisać wydarzenia, które umknęło innym mediom - nazistowskiego pozdrowienia, które młodzi członkowie NOP wznieśli 13 grudnia przed krakowskim Krzyżem Katyńskim podczas obchodów 25 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. A gdy nie doczekał się reakcji, sam złożył w prokuraturze zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Michale, zechciej przyjąć od nas "Wojnę futbolową" Ryszarda Kapuścińskiego.

Agnieszka Gierczak na ulicach Warszawy poszukała uczestników akcji "Darmowe przytulanie". I znalazła ich. Napisała ciekawy tekst, bogato ilustrując go własnymi zdjęciami. Jakaż to radość, móc przeczytać w Wiadomości24.pl autorską, aktualną relację z akcji, która objęła niemal cały kraj. W dowód uznania - "Niewyspani" Marty Kuszewskiej.

Urszula Agata Marczewska także otrzymuje nagrodę. Za swój tekst opisujący komputerową grę "World of Warcraft. Świat fantastyki w zasięgu... myszki". Oby pokazywało się więcej tak fachowo i z pasją napisanych recenzji w dziale "Cywilizacja". Nagroda tygodnia dla Urszuli to książka "Historia miłości" Nicole Krauss.

O tym, jak wiele o życiu teatru i to o życiu za kulisami dowiedzieć się można ze sprawnie przeprowadzonego wywiadu przekonała nas Lidia Raś. Swym materiałem "Bez entuzjazmu nie będzie teatru", będącego zapisem rozmowy z Małgorzatą Owsiany, współtwórcą Teatru Wytwórnia z warszawskiej Pragi. Do Lidii, dzięki której jesteśmy na bieżąco z wydarzeniami kulturalnymi stolicy wędruje nagrodzony Oscarem i Złotym Globem film "Monster".

Beata Biały zaś zaskoczyła nas tekstem "Pracowniku uważaj! Jak się bronić przed artykułem 52 Kodeksu pracy?". Rzeczowo i ze znawstwem napisany poradnik, przywołujący przykłady z życia wzięte. I to w jakże istotnej dziedzinie, dotyczącej wielu z nas. Nagroda - "Pachnidło" Patricka Suskinda.

Bardzo pracowicie spędził miniony tydzień Łukasz Solski. Napisał dziesięć materiałów, zamieścił fotoreportaże i relacje z meczów. Jesteśmy pełni podziwu! Brawa także dla Pauliny Plizgi za krótki materiał wideo z Paryża. Uznanie należy się również Piotrowi May za konsekwentnie nadsyłane żywe relacje z testów motocykli. I autorom trzech galerii zdjęć z pierwszej poznańskiej wystawy lodowych rzeźb. Pozdrawiam.


Gratulujemy wszystkim autorom. Prosimy także o uzupełnianie swych profili o wymagane dane. Dlaczego? Choćby dlatego, że nie mając adresu, nie możemy wysłać nagrody.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Mnie również jest bardzo miło znaleźć się w tak zacnym gronie dziennikarzy obywatelskich.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję Redakcji, dziękuję Witkowi Szymańskiemu, dziękuję Czytelnikom :):):)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziekuję bardzo. Miło; w takim doborowym towarzystwie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Również gratuluję:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratulacje dla wyroznionych i dzieki za wymienienie mnie w tym towarzystwie. Zima idzie niestety i pewnie bede musial na chwile zaprzestac testow, co nie znaczy ze przestane pisac. Motocyklisci w zimie nie spia ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

wielkie dzieki! Ja sie zgłosze osobiscie po nagrode w najblizszych dniach :) Gratuluje pozostałym!

Komentarz został ukrytyrozwiń

O, dzięki :-)
Niech mi teraz ktoś powie, że granie w Warcrafta to strata czasu! :-P

Gratuluję pozostałym. :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.