Facebook Google+ Twitter

Nagrody za najlepszy budynek pasywny przyznane

Projekt domu pasywnego autorstwa polskiej pracowni architektonicznej, został zaprezentowany w Dreźnie, na 14. Międzynarodowej Konferencji poświęconej budownictwu pasywnemu.

Dniu 29 maja, w Dreźnie, odbyła się 14. Międzynarodowa Konferencja poświęcona budownictwu pasywnemu. W tym roku połączona została z Targami Budownictwa Pasywnego oraz,
po raz pierwszy, z konkursem Nagroda Architektury Pasywnej, na najlepsze projekty domów wykonane w technologii pasywnej. O skali i randze konkursu świadczy fakt, że do udziału w nim zaproszono blisko 60 architektów z całego świata.

Zaproszenie otrzymała też, jako jedyna z Polski, wrocławska pracownia architektoniczna Lipińscy Domy. Komisja, w skład której weszły znane autorytety z dziedziny architektury i znawcy budownictwa pasywnego, przyznała pierwszą nagrodę budynkowi wielorodzinnemu autorstwa szwajcarskich architektów, który wybudowano w Liebefeld, niedaleko Brna. Drugą nagrodę zdobyli ex equo Japończycy, za niezwykle ciekawy projekt domu jednorodzinnego (Kanto) oraz Austriacy za projekt pasywnego centrum (Bergenz). Trzecie miejsce przyznano autorom projektu budynku biurowego (Drezno).

Oprócz przyznania nagród głównych, wyróżniono także prace autorstwa Duńczyków (projekt domu jednorodzinnego w Ebeltoft), Austriaków (projekt osiedla pasywnego w Insbruku), Niemców (za dom wielorodzinny zbudowany w Kasel). Uwagę komisji zwrócił także projekt budynku wielorodzinnego w zabudowie wysokiej, wzniesiony w Hamburgu oraz wykonany w technologii pasywnej obiekt z Hessen.

Projekt pierwszego certyfikowanego domu pasywnego, wzniesionego w Smolcu koło Wrocławia, miał szansę zaprezentowania się szerokiemu gronu zarówno znawców jak i pasjonatów budownictwa pasywnego, których przybywa z każdym rokiem, o czym świadczy rosnąca popularność imprez poświęconych temu zagadnieniu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.