Facebook Google+ Twitter

Naiwnych nie sieją - sami się rodzą!

Ksiądz pomodli się za każdą duszyczkę - zmarłą, żyjącą, błądzącą. Ważne jest tylko jedno - kto i ile za to zapłaci. Jak wiadomo za darmo nic dzisiaj się nie dostanie - nawet od księdza.

 / Fot. W24/Filip ChochółWszystkich Świętych, Zaduszki to idealne dni kiedy można zarobić na katolikach. Na dużych cmentarzach siedzą księża i tylko czekają na swoje ofiary. Za odpowiednią kwotę "co łaska" pomodlą się za każdego. Oczywiście za darmo by tego nie zrobili.

Czasem się zastanawiam dlaczego ludzie płacą za taką modlitwę? Czy nie lepiej byłoby samemu się pomodlić za kogoś bliskiego, niż płacić za tę modlitwę obcemu księdzu? Ksiądz pieniążki zgarnie, wymieni na mszy nazwiska, które mu się podało i to wszystko. W czym lepsza jest modlitwa księdza od tej mojej modlitwy? Myślę, że moja modlitwa będzie bardziej szczera i płynąca z głębi serca. A co najważniejsze za darmo. Żal mi tych staruszek oddających księdzu czasem ostatni grosz, by on pomodlił się za najbliższe osoby.

 / Fot. W24/Filip ChochółJestem sceptykiem jeżeli chodzi o takie „opłaty”. Jak można pobierać opłatę za modlenie się za czyjąś duszę? To znaczy, że jak za moich bliskich pomodli się ksiądz (za odpowiednie wynagrodzenie) to wtedy Pan Bóg takiej modlitwy wysłucha, tak? Hmm… Ja tam jednak wolę sam się pomodlić, bez pośredników. Wtedy mam pewność, że moja modlitwa dotarła do tego na górze w takiej formie w jakiej ją „wysłałem”.

Niestety swoją wypowiedzią na pewno wzburzyłbym wielu ludzi, najczęściej starszych, dla których tradycją już stało się płacenie księdzu i wiara w to, że taka modlitwa coś daje. Cóż, naiwnych podobno nie sieją lecz sami się rodzą. Ja do nich na pewno nie należę. Choć może warto się zastanowić nad tym czy nie iść na księdza. Podobno kto ma księdza w rodzie temu bieda nie ubodzie.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

100 % prawdy! Ale czy kiedyś się to zmieni?.... wątpię

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobry tekst Filipie. Myślę, że gdy księża będą na p o s a d z i e , to skończy się to "głupie" co łaska i nie będzie ślubów ani pogrzebów ani modlitw za pieniądze. Tak jak jest w krajach zachodnich od dawna. Pochwalę się, mam znajomego księdza, któremu polecam się pamięci w jego modlitwie i to bez pieniędzy, szczerze mówiąc ja też pamiętam o nim w mojej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja też się zgadzam z autorem a może nie ? Mieszczę się w tytule artu :(
Czasami człowiek potrzebuje pośredników . Dałam na tzw -wypominki - choć wiem ,że MAMA moja , która odeszła w marcu całym swoim życiem zasłużyła na Niebo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Całkowicie się zgadzam z autorem materiału. Modlitwa za pieniądze, ślub za pieniądze, pogrzeb i chrzciny.
Rozumiem, że księża muszą jakoś życ i utrzymac obiekty, ale to wszystko jest jakoś mało czytelne i nieprzejrzyste. Koszty, wpływy, dochody. Ponadto jest to jedyna grupa społeczna w Polsce, która bodajże w 100% posiada służbę, nie to abym zazdrościł ( no może ciut ) ale jaką inna grupę stac na taki "obowiązkowy" luksus ???

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.