Facebook Google+ Twitter

Naj, naj, najserdeczniejsze życzenia

Postanowiłem w dzisiejszym felietonie przesłać drogą internetową moje osobiste życzenia wszystkim ludziom z futbolowego środowiska i nie tylko.

W takim dniu jak dzisiaj, kiedy siedzimy przy świątecznym stole z najbliższymi i życzymy sobie nawzajem wszystkiego najlepszego, nie wypada mówić o złych sprawach, które nas nurtowały w minionym roku, a o tym co nas może czekać radosnego w najbliższym czasie.

Wyliczankę „pomyślności” zacznę od tych najważniejszych, czyli kibiców, dla których gramy i działamy, a bez których piłka nożna nie byłaby najpopularniejszą dyscypliną na świecie.

Zatem prawdziwym kibicom, którzy – mimo fatalnej postawy naszej reprezentacji – swoja postawą udowodnili na niemieckich stadionach, iż są najlepsi na świecie... by powtórzyli swoje wspaniałe występy i równie doskonale wspierali biało-czerwonych podczas finałów ME-2008, w których – daj Boże – wystąpimy po raz pierwszy w historii.

Jeśli chodzi o futbol klubowy, to również wszystkim (bo w pucharach kluby reprezentują nie tylko dany region, ale cały kraj) fanom życzę, by wreszcie Legia, bądź Wisła – a najlepiej obydwie – awansowały do elitarnej Ligi Mistrzów, a pozostałe nasze eksportowe jedenastki co najmniej do finału pucharu UEFA, bo tylko wówczas nasz futbol awansuje w europejskim rankingu, a to oznacza zwiększenie ilości drużyn startujących w pucharach.

Bandytom stadionowym, którzy mecz piłkarski traktują jako okazję do zadymy i terrorystycznych zachowań, życzę by opamiętali się w nowym roku, bo po pierwsze, swoim zachowaniem szkodzą własnej drużynie, bowiem po ich „zaplanowanych, zadymowych akcjach” olbrzymie kary są – jak najbardziej słusznie – nakładane na klub. A po wtóre, dzięki ministrowi Zbigniewowi Ziobro, już niedługo rozpoczną działalność tak zwane „24-godzinne sądy” i wówczas w trybie natychmiastowym –jestem o tym głęboko przekonany – wyeliminują futbolowych bandziorów z trybun, co z kolei spowoduje, że zapełnią się one prawdziwymi fanami piłki, którzy dotychczas w obawie przed rozróbami i utratą zdrowia, pozostawali w domu.

Jednak największym marzeniem każdego kibica jest zapowiedź wprowadzenia przez Ministerstwo Sportu, komisarza do związku, który wspólnie z wrocławskimi i warszawskimi prokuratorami wyeliminuje z kierownictwa PZPN i zarządu najbardziej winnych działaczy, odpowiedzialnych za liczne afery i skandale, cyklicznie wybuchające w polskiej piłce.
Mam nadzieję, że kiedy to nastąpi, to jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, wizerunek naszej piłki poprawi się w oczach opinii publicznej, która jak najbardziej słusznie, obecne władze PZPN (dotyczy to również okręgowych związków) uważa za ostatni bastion ortodoksyjnej komuny w demokratycznej Polsce.

Leo Beenhakerrowi życzę, by nie zaprzestał dalszego poznawania i wprowadzania do drużyny narodowej „młodej i świeżej krwi”, która sprawia, że selekcja do kadry nigdy nie zostanie zakończona, a rywalizację o miejsce w podstawowej jedenastce będzie trwała do... pierwszego gwizdka sędziego.
Mam nadzieję, że Leon-zawodowiec zrezygnuje wreszcie z usług menadżera Jerzego Dudka, bowiem w przeciwnym razie dobra atmosfera w drużynie narodowej zostanie popsuta. Holenderski selekcjoner musi zrozumieć, że w razie przypadkowej, „eliminacyjnej porażki” – co w piłce może się zdarzyć w każdym pojedynku – rezerwowi zawodnicy mogą zarzucić trenerowi, że ich meczowa absencja była spowodowana odmową podpisania kontraktu z holenderskim „menado” – Janem Samozwańcem.

Moim młodszym kolegom z reprezentacji życzę, by nie tylko omijały ich kontuzje i „żółto-czerwone” kartoniki, ale również, a może przede wszystkim, by schodząc z boiska do szatni zadali sobie w duchu pytanie: Czy zrobiłem wszystko (szczególnie w tak zwanym życiu pozasportowym), by jak najlepiej wywiązać się z powierzonych przez szkoleniowca, treningowych i meczowych zadań?

Właścicielom klubów – ze szczególnym uwzględnieniem pana Bogusława Cupiała – życzę więcej cierpliwości (nie zwalniajcie trenerów po jednej porażce), a ponadto aby zrozumieli wreszcie, że same pieniądze nie gwarantują sukcesu, szczególnie w tak przypadkowej dziedzinie sportu, jak piłka nożna. Gdyby to była prawda, to Real Madryt, który dokonał „galaktycznych zakupów” byłby (a niestety od kilku lat nie jest) mistrzem Hiszpanii, a takie państewka, jak Emiraty Arabskie, Kuwejt czy inny szejkanat, gdzie szmalu jest więcej niż lodu, już dawno byłyby mistrzami świata.

Działaczom społecznym radzą z całego serca, by zajęli się tylko gromadzeniem środków finansowych (wyszukiwanie i realizacja intratnych kontraktów reklamowo-sponsorskich) na sportowe cele klubu, a natychmiast zapomnieli o tym, że w przypadku, kiedy drużynie „nie idzie” można „ustawić następny mecz”, sponsorując gwizdka.

Trenerom ligowym życzę jak najwięcej wychowanków w kadrze, oraz aby kontrakty zawierane z klubami były realizowane do końca, ponieważ tylko wówczas będzie można wydać w miarę obiektywną opinię o ich umiejętnościach i warsztacie pracy.

Zawodnikom, życzę by z każdego, nawet wygranego meczu wyciągnęli wnioski na przyszłość, bo jak mawiał pan Kazimierz Górski, w piłce nożnej nigdy nie jest tak dobrze, by nie mogło być lepiej – a tylko taka filozofia prowadzi do sukcesu.

I to by było na tyle, jeśli chodzi o życzenia dla futbolowej rodziny, natomiast wszystkim internautom życzę udanych świąt, zdrówka, szczęścia i jak najwięcej pieniędzy, oraz by następne święta były jeszcze lepsze!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Nawzajem Panie Janku. Ja życzę jeszcze polskim klubom, aby mniej kupowały graczy ze wschodu, a więcej przyglądali się swoim juniorom, którzy są często lepszymi graczami niż kupione i wypalone już gwiazdy z Serbii, Gruzji itp.:D Wesołych Świąt!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję za życzenia i również życzę Wszystkiego Najlepszego. Szczególnie życzę wszystkim (również sobie), byśmy mieli jak najwięcej powodów do dumy jeśli chodzi o polską piłkę nożną.

Komentarz został ukrytyrozwiń

I wzajemnie Panie Janku! Wszystkiego dobrego na nowy rok! ;]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.