Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7111 miejsce

Najbardziej absurdalne przepisy prawne na świecie

Gdzie można legalnie posiadać ładunki termonuklearne? W którym mieście za jazdę pod wpływem alkoholu grozi rozstrzelanie? W jakim amerykańskim stanie zakazane jest "niepicie mleka"? Oto najbardziej absurdalne przepisy z całego świata.

 / Fot. Artico2 Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 UnportedWszystkim, którzy uważają, że polskie przepisy są głupie i nielogiczne, prezentujemy najdziwniejsze, najgłupsze i najbardziej absurdalne przepisy z całego świata.

W Wielkiej Brytanii kobieta w ciąży może się legalnie wypróżnić - gdziekolwiek zechce, nawet do kasku funkcjonariusza policji. Ponadto dwóch mężczyzn nie może uprawiać ze sobą seksu, jeśli w tym samym domu znajduje się jeszcze jedna osoba.

Angielki nie mogą pracować topless, chyba, że pracują w sklepie z tropikalnymi rybami.

W Hereford w niedzielę nie można zastrzelić Walijczyka z łuku, ale tylko wtedy, gdy znajduje się on w pobliżu katedry. Jeśli jednak chcesz zastrzelić Walijczyka z łuku w Chester - możesz to zrobić pod warunkiem, że będzie to miało miejsce po północy i w obrębie miejskich murów.

Czerep każdego martwego wieloryba znalezionego na brytyjskim wybrzeżu należy do króla. Ogon jest własnością królowej - na wszelki wypadek, gdyby potrzebowała fiszbinów do swojego gorsetu.

Członkowie parlamentu brytyjskiego muszą pamiętać o zakazie noszenia zbroi w trakcie posiedzeń w Izbie Gmin.

Czytaj też: Najdziwniejsze, najgłupsze i najbardziej zuchwałe kradzieże

W Londynie chorzy na dżumę nie mogą zatrzymywać taksówek. Nielegalny jest także przewóz w londyńskich taksówkach zwłok ludzkich oraz wściekłych psów. W angielskiej stolicy każdy obywatel ma prawo do przegonienia owczego stada przez most London Bridge - bez płacenia myta. Dozwolone jest także pędzenie gęsi przez ulicę Cheapside.

We Francji natomiast nie wolno nazwać swojego prosiaka imieniem Napoleon.

Piąta edycja konkursu Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku trwa! Dołącz, wygraj 10 tysięcy


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.