Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1083 miejsce

Najbardziej jadowity pająk świata ukrył się w sklepowych zakupach

Najbardziej jadowity pająk na świecie, znany szerzej jako wałęsak brazylijski, przedostał się ukryty w kiściach bananów do domu klienta renomowanej sieci supermarketów Waitrose. Rzecz miała miejsce w Londynie.

Pająk - wałęsak brazyliski (Phoneutria nigriventer). Śmiertelnie jadowity i niebezpieczny. By João P. Burini (Own work) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons / Fot. João P. BuriniNajbardziej jadowity pająk na świecie, znany szerzej jako wałęsak brazylijski, przedostał się ukryty w kiściach bananów do domu klienta renomowanej sieci supermarketów Waitrose. Rzecz miała miejsce w Londynie.

Brytyjska rodzina mówi o "traumatycznym" doświadczeniu po znalezieniu śmiertelnie niebezpiecznego pająka w swoim domu. Został dostarczony niemal wprost do ich kuchni przez firmę, która wśród swoich klientów posiada odbiorców nawet na dworze królowej angielskiej.

Zastrzegający sobie anonimowość pechowy klient sieci Waitrose opowiada, że przesyłkę odebrał w niedzielę. Podczas rozpakowywania bananów zauważył pająka i upuścił owoce do miski. Zarazem niecodzienny gość wpadł w pułapkę. Jego odnóże zostało przyskrzynione. Po rozpoznaniu pająka jako wałęsaka brazylijskiego, który jest silnie jadowity i może zabić człowieka, wezwano firmę Waitrose na pomoc.

Waitrose wysłał jednego ze swoich pracowników do domu klienta. Kolejnym, tym razem wspólnym odkryciem był zadziwiający fakt determinacji zwierzątka, które pozbawiło się własnego odnóża, aby uciec. Pająk zniknął, pozostawiając kokonik pełen pająków oczekujących by rozbiec się po okolicy z chwilą swojego przyjścia na świat...

Wobec takiego obrotu spraw ucieczką salwował się również klient wraz ze swoją żoną i dwojgiem synów w wieku 7 i 8 lat. W międzyczasie supermarket wezwał eksperta od szkodników, który rozpoczął poszukiwania pająka. Specjalista pozbył się jaj intruza, umieszczając je w zamrażarce. Sam poszukiwany ukrywał się w plastikowym pudełku. W sytuacji bez wyjścia zademonstrował typowe dla siebie zachowanie wobec zagrożenia. Stanął na tylnych odnóżach unosząc swoje przednie kończyny i odsłaniając kły w postawie agresywnego ataku. Ekspert szczęśliwie uwięził niebezpiecznego gościa.

Rzecznik sieci Waitrose oznajmił: "Bezpieczeństwo naszych klientów jest naszym absolutnym priorytetem. Zrobiliśmy wszystko, by zapewnić opiekę dla naszego klienta, w czasie niepokojącego incydentu i składamy osobiste przeprosiny."

Pająk - wałęsak brazyliski (Phoneutria nigriventer). Śmiertelnie jadowity i niebezpieczny. By Techuser (Own work) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC-BY-SA-3.0-2.5-2.0-1.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons / Fot. TechuserWałęsak brazylijski zwany jest pająkiem bananowym, jako że w jego zwyczaju leży ukrywanie się w kiściach w tych owoców. Jego łacińska nazwa Phoneutria nigriventer znaczy tyle co "morderczyni o czarnym brzuchu". Księga Rekordów Guinessa odnotowuje go jako najbardziej jadowitego pająka na świecie. Skuteczny leki w wypadku ukąszenia, są dostępne właściwie tylko w Brazylii, gdzie osobnik występuje. Według statystyk najczęstszymi ofiarami wałęsaka brazylijskiego są dzieci w wieku do lat siedmiu. Ukąszenie przez tego pająka powoduje wiele godzin bólu, obrzęk, arytmię, zwiększone wydzielanie śliny, paraliż. Dodatkowo u mężczyzn występują bolesne erekcje, nawet do czterech godzin. Naukowcy rozważają możliwość wykorzystania toksyny wałęsaka brzylijskiego jako dodatku do farmaceutyków w leczeniu zaburzeń erekcji.

źródło: Independent

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Errata: ...wybiegł skorpion...
Moja klawiatura lubi płatać figle. Sorry.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pewnego razu, gdy rozpakowywaliśmy torby podróżne po powrocie z egzotycznych krajów, z jednej wybiegł i zanim ochłonęliśmy, schowała się w czeluściach kominkowego nawiewu.
Jakież było nasze zdumienie, gdy po chwili zobaczyliśmy go w panice cwałującego na środek salonu, a za nim wielkiego pająka krzyżaka.
Od tamtej pory pająki cieszą się mirem w moim domu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cóż tam, że mógł mieć problem jakiś tam Brytyjczyk, ale pomyśleć, że taki wałęsak mógłby ugryźć królową... Brrrr...!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.