Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

33618 miejsce

Najbardziej lubiani i wpływowi politycy świata

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-28 11:58

Sarkozy i Merkel są znacznie popularniejsi we Włoszech niż w swoich krajach. Jest to jeden z zaskakujących wyników sondażu przeprowadzonego przez francuską telewizję informacyjną Frace24. Sondaż został przeprowadzony w sześciu krajach. Były to Niemcy, Włochy, Francja, Wielka Brytania, Hiszpania i Stany Zjednoczone.

Odpowiadającym zaproponowano kilkadziesiąt nazwisk znanych na całym świecie przywódców politycznych i duchowych. Należało wskazać osobistość najbardziej lubianą oraz najbardziej wpływową. Wybór był duży - od prezydentów największych krajów po papieża i Dalajlamę. Test popularności wygrał bezapelacyjnie we wszystkich sześciu krajach Dalajlama. Druga jest Angela Merkel ze średnim wynikiem 54 procent pozytywnych opinii. Jednakże pani kanclerz wyraźnie nie podoba się Brytyjczykom, z których tylko 28 procent wypowiada się o niej pozytywnie. Kolejne miejsca zajęli Tony Blair, Benedykt XVI i Nicolas Sarkozy.

Za najbardziej wpływową postać na świecie uznano George'a Busha. Jednak Francuzi i Niemcy uważają, że większy wpływ na losy świata ma Władimir Putin. Angela Merkel i Nicolas Sarkozy zajęli odpowiednio trzecie i czwarte miejsce.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.