Facebook Google+ Twitter

Najbardziej opiniotwórcze media w listopadzie 2010 roku

Co miesiąc Instytut Monitorowania Mediów publikuje ranking najbardziej opiniotwórczych mediów. W listopadzie wśród najczęściej cytowanych mediów znajdziemy takie tytuły jak "Rzeczpospolita" i "Gazeta Wyborcza".

http://www.flickr.com/photos/cosmonova/111859939/ / Fot. razvanbatin/flickr.com

Telewizja


Spośród stacji telewizyjnych bez wątpienia liderem była telewizja TVN24, która cytowana była aż 252 razy. Na drugim miejscu w klasyfikacji znalazła się telewizja TVN (154 razy). Telewizję publiczną - TVP Info - wyprzedził kanał informacyjny Polsatu - Polsat News, który cytowany był 45 razy, a kanał telewizji publicznej jedyne 38. W rankingu ujęto także telewizję nSport (32) oraz TVN CNBC (25).

Prasa


Wśród najczęściej cytowanych tytułów prasowych można znaleźć "Rzeczpospolitą" cytowaną aż 881 razy. W czołówce znajdziemy również "Gazetę Wyborczą", która cytowana była w innych mediach 645 razy oraz "Wprost" cytowany 488 razy. W rankingu ujęto także następujące tytuły: Dziennik Gazeta Prawna (284), Nasz Dziennik (129), Newsweek (120), Polska (105), Super Express (102), Przegląd Sportowy (88), Fakt (80) oraz Puls Biznesu (74).

Stacje radiowe


Liderem wśród stacji radiowym jest krakowska rozgłośnia RMF FM, którą cytowano 266 razy. 115 razy cytowano Radio ZET co dało rozgłośni drugie miejsce w rankingu. Na trzecim miejscu znalazło się informacyjne radio TOK FM, które cytowano 65 razy. Pozostałe stacje to Radio PIN (49), Program 1 Polskiego Radia (17) oraz Radio Gdańsk (14).

Portale internetowe

Najczęściej Cytowane Media / Fot. Instytut Monitorowania Mediów
Internet to bez wątpienia najszybsze źródło informacji. Wielu dziennikarzy powoływało się na portale internetowe. Który z nich został liderem? Miejsce pierwsze zajął portal internetowy tvn24.pl, który cytowany był 103 razy. Drugie miejsce zajął znany portal onet.pl, którego informacje dziennikarze postanowili zacytować 73 razy. Na trzecim miejscu znalazł się portal Wirtualna Polska - wp.pl, który cytowany był w listopadzie 29 razy. W rankingu ujęto także money.pl (23), sportowefakty.pl (23) oraz pudelek.pl (22). Niestety w rankingu nie zamieszczono portalu wiadomosci24.pl, ale miejmy nadzieję, że w przyszłorocznym rankingu znajdziemy się tam ... na 1 miejscu. :-)

Najwięcej cytatów i odwołań dotyczyło polityki polskiej. Często cytowano też informacje dotyczące katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem.

źródło: Instytut Monitorowania Mediów

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

A. A.
  • A. A.
  • 28.12.2010 20:03

Dobre te życzenia dla "W24" - uśmiać się można.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.