Facebook Google+ Twitter

Najbardziej popularny program tv

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-04-14 09:44

Program Telewizyjny pod nazwą: „Warszawa w Obiektywie” , to cykliczny program pod redakcją prowadzącego Andrzeja Tarkowskiego-Kiliszewskiego, produkcji ATV -T.I.sp.z o.o. , powstał aby relacjonować najciekawsze wydarzenia artystyczne.

Strona prezentuje nagrane reportaże i przeprowadzone wywiady ze znanymi artystami, celebrytami i pozostałymi osobami publicznymi - z największych imprez artystycznych w M. St. Warszawie oraz najważniejszych wydarzeń w ostatnim czasie.

Redaktor Naczelny Programu Telewizyjnego "Warszawa w Obiektywie"- ATV - T.I., będący zarazem prowadzącym - na wzór Andrieja Tarkowskiego - kontynuuje tradycje rodziną Tarkowskich.
Andrzej Tarkowski - Kiliszewski, podobnie jak i Andriej Tarkowski - pochodzą ze Wschodu (byłego ZSRR) i tak samo mają zamiłowanie do kina.
W marcu 1982 wybitny reżyser Andriej Tarkowski opuścił ZSRR i wyjechał do Włoch. Wyreżyserował tam dwa filmy, premiera obu miała miejsce w 1983. Powstała Nostalgia opowiadającą o uczuciach emigranta, kolejny obraz w dorobku twórcy nagrodzony nagrodą Jury ekumenicznego w Cannes oraz nagrodą FIPRESCI dla reżysera. Drugim filmem zrealizowanym we Włoszech przez Tarkowskiego wspólnie z Tonino Guerrą był Czas podróży. Dokument opowiadał o pobycie Tarkowskiego na obczyźnie, jego życiu artystycznym oraz o pracy nad scenariuszem Nostalgii. W 1984 roku reżyser podjął decyzję o pozostaniu na Zachodzie, ogłosił ją na konferencji w Mediolanie.
Ostatni swój film Ofiarowanie Andriej Tarkowski stworzył w Szwecji w 1986. W jego realizacji udział brał m.in. operator Sven Nykvist. Obraz nagrodzono trzema nagrodami na Festiwalu Filmowym w Cannes w 1986, FIPRESCI, Grand Prix Jury oraz nagrodą Jury Ekumenicznego. Wyróżniono go również w 1988 nagrodą BAFTA dla najlepszego filmu zagranicznego.
Program "Warszawa w Obiektywie" - ma być upamiętnieniem dla zasłużonego i jednego z najbardziej wybitnych w świecie kinematografii - reżysera filmowego i teatralnego, w tym dodatkowo scenarzystą i aktorem - Andrieja Tarkowskiego, zaliczanych do grona wybitnych członków Książęcy Ród Tarkowskich, spadkobiercami których są obecnie żyjący członkowie Rodu Tarkowskich w Warszawie oraz w Szwecji.
Jest uważany za jednego z największych artystów w historii sztuki filmowej. Jego filmy zdobywały nagrody na Festiwalu Filmowym w Cannes, Festiwalu Filmowym w Wenecji, nagrodę BAFTA. Sam twórca w 1980 został laureatem nagrody im. Luchino Viscontiego.

Adres strony: https://www.facebook.com/atv.warszawa.w.obiektywie
(Michał Buczkowski)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.