Facebook Google+ Twitter

Najbardziej pożądany Polak w USA

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-20 17:56

Łukasz Zbylut z Nowego Jorku jest najbardziej pożądanym uczniem w Stanach Zjednoczonych. Młody Polak stał się bohaterem amerykańskich mediów po tym jak został zaakceptowany przez 18 prestiżowych uniwersytetów.

O sukcesie Łukasza Zbyluta informowała agencja Associated Press i pisała amerykańska prasa. Młody polski imigrant wystąpił w programach telewizji CNN oraz MSNBC.

Łukasz Zbylut mieszka w Nowym Jorku. Do Stanów Zjednoczonych przyjechał z rodzicami pięć lat temu. Miał wtedy 13 lat i w ogóle nie znał angielskiego. Kiedy w tym roku kończył publiczne liceum na Brooklynie uzyskał najwyższe wyniki ze wszystkich przedmiotów. Polak złożył aplikacje do 19 amerykańskich wyższych uczelni z czego aż 18 odpowiedziało pozytywnie. Było wśród nich siedem prestiżowych uniwersytetów z tak zwanej „Ligi Bluszczowej".

Zbylut odrzucił oferty słynnych uniwersytetów Yale, Princeton, Stanford, Cornell, Columbia i Georgetown. Zdecydował się studiować prawo na Harvardzie, gdzie otrzymał czteroletnie stypendium. 18-letni Polak chce w przyszłości zostać politykiem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.