Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

21064 miejsce

Najbardziej prześladowani cierpią po cichu

2016 lat po narodzeniu Chrystusa chrześcijanie są najbardziej prześladowaną grupą religijną na świecie. Korea Północna, Irak, Erytrea, Afganistan, Syria i Pakistan to kraje, w których wyznawcy Chrystusa są najbardziej prześladowani.

Chrześcijanie w wielu krajach są torturowani i prześladowani ze względu na wiarę w Jezusa Chrystusa. / Fot. https://static.pexels.com/photos/7340/pexels-photo.jpegOpen Doors, organizacja non-profit, jak co roku opublikowała Światowy Indeks Prześladowań, którego celem jest zwrócenie uwagi ludzi mieszkających w wolnych krajach na położenie represjonowanych chrześcijan, których to sytuacja z roku na rok się pogarsza. Prześladowania nasilają się. Światowy Indeks Prześladowań 2016 przyjmuje formę rocznego sprawozdania na temat ograniczeń w wolności osobistej, rodzinnej, społecznej, obywatelskiej, we wspólnocie Kościoła i na temat stopnia natężenia przemocy względem chrześcijan. Światowy Indeks Prześladowań oraz jego metodologia są sprawdzane przez niezależnych ekspertów. Pomysłodawcom Indeksu chodzi o uzyskanie całościowego obrazu sytuacji w danym kraju, a nie na nagłośnieniu pojedynczych ataków, którymi czasami zajmują się media.

W raporcie Światowego Indeksu Prześladowań 2016 możemy znaleźć podstawowe motywy prześladowań. / Fot. https://www.easel.ly/Raport określa m.in. grupy prześladowców. / Fot. https://www.easel.ly/Raport przygotowany przez Open Doors podaje 3 najważniejsze motywy prześladowań, którym są przyporządkowane różnego rodzaju siły napędowe. Główne motywy prześladowań to: wykluczenie, świeckie ideologie oraz wyzysk. Wśród grup prześladowców wymienia się zarówno władze, jak i społeczeństwo. Prześladowania można podzielić na dwa rodzaje: „squeeze”, definiowany jako stały ucisk na wszystkie możliwe dziedziny życia oraz „smash”, co tłumaczy się jako brutalne ataki. Choć drugi rodzaj przemocy częściej do nas dociera, „squeeze” jest bardziej powszechny.

Lista 10 krajów, w których chrześcijanie są najbardziej prześladowani. / Fot. https://www.easel.ly/Prognozy globalne związane prześladowaniami według organizacji Open Doors. / Fot. https://www.easel.ly/Organizacja Open Doors, podobnie jak Głos Prześladowanych Chrześcijan zajmuje się nie tylko informowaniem społeczeństwa na temat tego, co dzieje się w innych krajach poprzez stronę internetową, bezpłatne czasopisma, filmy, książki i spotkania, ale także organizuje akcje pisania listów do więźniów i władz, petycje i dostarcza codzienne tematy do modlitwy za prześladowany Kościół.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.