Facebook Google+ Twitter

"Najbardziej zagadkowa katastrofa ostatnich lat"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-15 08:17

Rosyjska prasa szeroko komentuje wczorajszą katastrofę samolotu pod Permem na Uralu. Dzienniki dociekają, co mogło być przyczyną tragedii, w której zginęło 88 osób.

"Wczoraj wydarzyła się jedna z najbardziej zagadkowych katastrof w naszym kraju w ostatnich latach" - uważa rosyjska gazeta "Kommiersant". Dziennik zwraca uwagę, że eksperci za najbardziej prawdopodobną przyczynę katastrofy uważają awarię jednego z silników. "Być może dlatego samolot podchodził do lądowania ze zmienionym kursem?" - zastanawia się "Kommiersant".

Gazeta "Izwiestia" zwraca uwagę, że w katastrofie zginął generał Giennadij Troszew, weteran wojen w Czeczenii. "Tak bojówkarze mogli zemścić się na bohaterze wojny w Czeczenii" - pisze rosyjski dziennik i dodaje, że minister transportu już zapewnił, że nie ma śladów, by był to akt terrorystyczny. Dziennik przypomina, że samolot miał 16 lat, z czego 15 lat przelatał w Chinach. Powołując się na Międzynarodowy Komitet do Spraw Lotnictwa, "Izwiestia" pisze, że samoloty w Chinach są maksymalnie eksploatowane i dlatego "nigdy nie należy ich tam kupować".

Szef rosyjskiego lotnictwa jednak twierdzi, że samolot w chwili wylotu z Moskwy był sprawny technicznie. Gazeta "Komsomolskaja Prawda" pisze, że prezydent Dmitrij Miedwiediew, który w niedzielę obchodził 43 urodziny, cały dzień kontrolował sytuację i osobiście nadzoruje przebieg śledztwa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.