Facebook Google+ Twitter

Najbezpieczniejsza kwesta uliczna w Polsce

Młodzi policjanci ze Szkoły Policji w Słupsku kwestować będą wspólnie z wolontariuszami. W każdej grupie młodych ludzie będzie jeden lub dwóch policjantów.

Finał z 2006 roku. Fot. Arch. Szkoły PolicjiMłodzi funkcjonariusze, którzy w policji są od kilku miesięcy już kolejny raz w ten sposób grać będą w orkiestrze Jurka Owsiaka. W ubiegłym roku dzięki wspólnym kwestom udało się zatrzymać kilka osób, które próbowały wyrwać skarbonki wolontariuszom.
– Rodzice bez obaw zgadzają się, by ich dzieci kwestowały ze skarbonkami, bo wiedzą, ża cały czas jest z nimi ktoś, kto czuwa nad ich bezpieczeństwem – mówi Anna Maćkowiak, koordynator słupskiego sztabu orkiestry.


W trakcie niedzielnego finału w Słupskiej hali "Gryfia" zobaczyć będzie można, prawdopodobnie jedyne w Polsce przedszkolaki, które potrafią udzielać pierwszej pomocy ofiarom wypadków. Taki nowatorski program edukacyjny prowadzony jest w jednym z przedszkoli na terenie miasta. Efekty ocenimy na scenie.

Część artystyczna przeplatać się będzie a aukcjami. A po "Światełku do nieba" na scenie zagra zespół Mafia. Słupskie finały już tradycyjnie kończą się pokazem sztucznych ogni o godz. 22. Stali bywalcy wiedzą, że show podczas Finału WOŚP z powodzeniem może konkurować z tym w sylwestra. 

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.