Facebook Google+ Twitter

Najcenniejsze firmy w Polsce - które to?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-04-21 16:33

Bank Pekao SA to najcenniejsza polska firma w 2007 roku - tak wynika z rankingu tygodnika "Newsweek" i firmy konsultingowej A.T.Kearney. W pierwszej trójce znalazły się również PKO BP oraz PZU SA.

Wartość 100 spółek, które znalazły się na liście, wzrosła w porównaniu z 2006 rokiem z 678 do 746 miliardów.
Redaktor naczelny "Newsweeka" Michał Kobosko uważa, że pierwsze miejsca dla banków to naturalne zjawisko. Banki mają się dobrze zawsze, kiedy jest koniunktura w gospodarce.

Michał Kobosko zauważył, że jeżeli tylko uspokoi się sytuacja wokół PZU i zakończą się spory między Skarbem Państwa a firmą EUREKO, to PZU ma szansę na zdetronizowanie banków w przyszłorocznym rankingu.
Redaktor naczelny "Newsweeka" uważa, że ten ranking jest jednym z niewielu, który pozwala obiektywnie porównywać firmy działające na polskim rynku. Porównywane są bowiem zarówno firmy prywatne, jak i państwowe. Jednocześnie pozwala on na zobaczenie, które firmy radzą sobie lepiej, a które gorzej niż w roku poprzednim.
W badaniu analizowano spółki, które wyróżniają się wielkością przychodów, zyskownością lub są uznawane przez Polaków za ważne i cenione marki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.