Facebook Google+ Twitter

Najciekawsze i najlepsze recenzje miesiąca w W24. Kto je napisał?

Wysyłacie nam wiele ciekawych recenzji, które żyją na stronie głównej dzień, dwa i odchodzą w niepamięć, wyparte przez świeże artykuły. To zupełnie tak jak z książkami w księgarniach. My jednak je czytamy i pokażemy Wam, które recenzje były najlepsze w ostatnim miesiącu :-)

 / Fot. Katarzyna OlczakCo dwa tygodnie wysyłamy Wam kilkanaście książek. W zamian otrzymujemy tyle samo, a nawet więcej recenzji - często sami macie potrzebę polecenia jakiejś książki bądź ostrzeżenia przed lekturą.

W ciągu ostatniego miesiąca najciekawsze recenzje napisało trzech autorów: Adrianna Adamek-Świechowska, Krzysztof Krzak i Adam Kraszewski.

"Dziewięć żywotów" Williama Dalrymple'a to książka, która odbiła się głośnym echem na rynku wydawniczym. Adriannę zdumiła i zaskoczyła lektura: "Pytania, jakie rodzą się podczas lektury, nie tylko pogłębiają świadomość kulturową czytelnika, ale skłaniają też do osobistych refleksji. Opowieści pozwalają wysnuć odpowiedź, co oznacza bycie świętym nie tylko w indyjskim społeczeństwie". Recenzję autorki czyta się jednym tchem: jest płynna, barwna, ciekawie napisana, z wyraźnie zarysowanymi problemami. Koniecznie przeczytajcie!

Krzysztof Krzak odradził czytelnikom pozycję "Przyjaciele z daleka" Mattiego Rönki. Literatura skandynawska cieszy się coraz większym zainteresowaniem czytelników, czego nie przegapiło Wydawnictwo Czarne, promujące twórczość nieznanych szerszym kręgom pisarzy. Krzysztof jednak wnikliwie przyjrzał się tej konkretnej pozycji i wypunktował wszystkie luki w fabule, braki w konstrukcji utworu. Żeby krytykować, trzeba rozumieć sens czytanego tekstu, umieć go porównać z innymi, znać kontekst, budowę dzieła literackiego. Krzysztof to wszystko wie, a jego recenzje czyta się znakomicie :-)

Trzecią interesującą recenzję napisał Adam Kraszewski. Zastanawialiście się kiedyś, czy można wygrać z mitem? Jak z nim walczyć? Czy to walka z góry skazana na niepowodzenie? Adam zdradził Wam odpowiedź: najkuteczniej logicznie wyłuszczyć błędy w rozumowaniu, podważając sens istnienia mitu. Tak też czyni Antoni Ferdynand Ossendowski, autor biografii Lenina. Przeczytajcie tę recenzję - pytania, które stawia Adam, skłaniają czytelnika do refleksji.

Czekamy na kolejne ciekawe recenzje!

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

dzięki za docenienie moich starań.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratulacje dla recenzentów, pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Serdecznie dziękuję za uznanie i gratuluję współwyróżnionym:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo serdecznie gratuluję :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pogratulować!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo dziękuję za słowa uznania.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.