Facebook Google+ Twitter

Najdłuższy koncert na świecie odbędzie się w Radomsku

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-04-24 16:10

Amerykański gitarzysta Alex Carlin zamierza przystąpić w Polsce do próby pobicia rekordu Guinnessa. Aby mu się udało musi grać ponad dobę...

 / Fot. screenPróba bicia rekordu o tytule „Najdłuższy koncert solowego artysty" rozpocznie się w nocy z 20 na 21 czerwca w pubie Bourbon Street w Radomsku. Dotychczasowy rekord w Księdze Rekordów Guinnessa wynosi dokładnie 24 godziny i 3 minuty. Muzykowi będą przysługiwać jedynie 5-minutowe przerwy raz na godzinę.

Alex Carlin pochodzi z Kalifornii. Od 2000 roku gra w Europie. Od 2001 roku mieszka w Krakowie. Ma na swoim koncie kilkaset koncertów pod wszelkimi szerokościami geograficznymi - począwszy od San Francisco przez Hiszpanię aż po Syberię. Dotychczas występował solo, jak również z zespołami (m.in. Rut Host, The Bangers, The Henchmen i Buzz Brothers). Łącznie gra ok. 150 razy w roku.

W Radomsku występował już trzy razy, zawsze był miło przyjmowany, dlatego właśnie tam postanowił pobić międzynarodowy rekord. Muzyk znany jest z nietypowych inicjatyw. Jeden z koncertów odbył się na ruchomej platformie podczas Warszawskiej Masy Krytycznej (happeningu pojazdów rowerowych).

Radomszczański lokal Boubron Street mieści się w zabytkowej, wyremontowanej kamienicy z 1881 roku. Początkowo był domem mieszkalnym Braci Thonetów, założycieli słynnej fabryki mebli giętych. Mieszkali tam również członkowie dyrekcji zakładu. Podczas swojej historii budynek służył również m.in. jako żłobek i noclegownia dla pracowników kolei. Od 2009 roku w kamienicy mieści się pub muzyczny. – Jego nazwa, wystrój i muzyka nawiązuje do słynnej ulicy Bourbon Street w Nowym Orleanie, która jest kolebką światowego jazzu – opowiada Zygmunt Kośny, właściciel lokalu.

Alex Carlin podczas koncertu w Warszawie

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.