Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8715 miejsce

Najdłuższy mecz siatkarski na świecie trwał 70 godzin

7 grudnia uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Sosnowcu pobili rekord Guinnessa w grze w siatkówkę. Uczniowie grali bez przerwy przez 70 godzin.

Zawodnicy jak widać nie grają na żarty / Fot. Michał KusiakPoprzedni, ustanowiony w grudniu 2008 roku, rekord wynosił 60 godzin, a należał do Holendrów z miejscowości Amstelveen. Aby pobić rekord, Polacy musieli zagrać o 10 proc. dłużej, czyli 66 godzin. Uczniowie doszli do wniosku, że chcą zagrać całe trzy doby, czyli 72 godziny.

Zawodnicy odpoczywają jak się da / Fot. Michał KusiakBicie rekordu zaczęło się w piątek o godzinie 9. Uczniowie spali i odpoczywali na sali gimnastycznej w namiotach. Mieli także zapewnione ciepłe posiłki. W imprezę bardzo zaangażowali się rodzice i nauczyciele. W biciu rekordu wzięło udział 24 zawodników. Trenerem drużyny był nauczyciel WF Mariusz Pietrasiak. Sami uczniowie wspominają, że najgorsze były noce, musieli co chwilę wstawać i grać. Obyło się bez większych kontuzji, jedynie dwie osoby narzekały na ból barku.

Namioty na sali gimnastycznej / Fot. Michał KusiakZakończenie bicia rekordu odbyło się w poniedziałek. Miało nastąpić o godzinie 9, ale zawodnicy po naradzie doszli do wniosku, że mogą jeszcze pograć. Rekord wydłużyli o kolejne 4 godziny.

O 13:30 zabrzmiał ostatni gwizdek sędziego. Wszyscy na sali zaczęli wiwatować, niektórym zawodnikom pociekła łza. Ostatecznie rekord został pobity o 10 godzin. Zawodnicy grali tak naprawdę 77 godzin, z czego 7 to przerwy. Niedługo szkoła wyśle płytę z nagraniem meczu do komisji Guinnessa.


Zawodnicy razem z zastępcą prezydenta Sosnowca Zbigniewem Jaskiernią, radnym Janem Bosakiem / Fot. Michał Kusiak

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Wanda Ryżkowska
  • Wanda Ryżkowska
  • 30.06.2012 15:55

Ehh, SOSNOWIEC :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chciałabym wziąć w czymś takim udział :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Po każdej godzinie przysługiwało 5 minut przerwy, można było kumulować czas. Czy był dzień czy noc nic się w tym nie zmieniało

Komentarz został ukrytyrozwiń

A na jakich zasadach się to odbywało? Tzn ile mogli mieć przerwy np w nocy?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.