Facebook Google+ Twitter

Najdłuższy wykład świata potrwa 130 godzin

Errol Tapiwa Muzawazi student UJ ma zamiar mówić o idei tolerancji międzykulturowej przez 130 godzin. Wykład będzie można oglądać na żywo w internecie. W ten sposób Errol chce wyjść ze swoim przesłaniem poza mury uczelni.

Na tej sali przez najbliższe dni Errol będzie wygłaszał najdłuższy wykład świata / Fot. uj.edu.pl- Do mówienia motywuje mnie świadomość istnienia tysięcy ludzi, którzy codziennie tracą życie z powodu wojen, które są wynikiem braku tolerancji wobec innej kultury, cywilizacji czy religii. Do mówienia popycha mnie świadomość, że rządy wydają na dziesięć razy więcej na armię i zbrojenia niż na edukację i budowanie pokoju - tłumaczy Errol.

- Na rzeczy zwykłe zwraca się uwagę robiąc właśnie rzeczy niezwykłe. To dzięki pomysłowi na najdłuższy wykład świata, który zrealizował w 2003 roku Errol miał możliwość wyjechania i zaistnienia w innej rzeczywistości - wyjaśnia prof. Maria Flis, dziekan Wydziału Filozoficznego a zarazem opiekunka Afrykańskiego Koła Naukowego na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Motywem przewodnim wykładu będzie szeroko pojmowana tolerancja międzykulturowa. Te idee młody Afrykańczyk będzie starał się zaszczepić w słuchaczach. - Brak tolerancji jest brakiem demokracji, ponieważ demokracja jest tolerancją tego co inne - mówi Errol. - Tolerancja to nie jest coś nadzwyczajnego. To pozytywne myślenie o odmienności - tłumaczy prof. Flis.

Próba pobicia rekordu Guinnessa, ma także pomóc w zebraniu pieniędzy na wyprawę naukową, którą Errol zamierza zorganizować w przyszłym roku. - Eroll jest osobą jednoczącą ludzi, ale ma także wizję zjednoczenia Afryki. Pieniądze na wyprawę, które zbiera mają mu pomóc w zbadaniu kontynentu właśnie pod tym kątem - mówi Filip Kitundu, znajomy Erolla.

Po raz pierwszy w historii próbę bicia rekordu Guinnessa na najdłuższy wykład świata będzie można śledzić na żywo w internecie. Taka możliwość ma pomóc wyjść z przesłaniem dialogu międzyludzkiego poza mury uczelni. Internauci nie tylko będą mieli możliwość słuchania wykładu, ale również dzięki czatowi mogą zadać pytanie prelegentowi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Tylko podziwiać takich ludzi!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mała poprawka - wykład zaczyna się w środę czyli 9 grudnia;)
Serdecznie zapraszam do Auditorium Maximum!! Zwłaszcza nocami i w ostatnie dni wykładu, żeby Errola mobilizować!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Powodzenia Errolu - nie tylko w biciu kolejnego rekordu, ale we wszystkich Twych niezwykłych zamiarach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Marku, ale możesz przyjść i wyjść kiedy chesz ;) A tak na marginesie, bo zapomniałem dodać w tekście W24 ma patronat nad tym wydarzeniem;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Trzymam kciuki! :) Oby Mu się udało.

Komentarz został ukrytyrozwiń

ja mam problem półtorej godziny wytrzymać, a co dopiero 130 godzin;p

Komentarz został ukrytyrozwiń

chyba nie dałabym rady tyle czasu słuchać wykładu :P

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.