Facebook Google+ Twitter

Najdroższe studiowanie w stolicy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-23 07:10

Młodzież wybierająca się na studia do Warszawy czy Krakowa musi się liczyć z tym, że zapłaci tam za lokum nawet dwa razy więcej niż w Lublinie czy Toruniu. O sprawie pisze "Gazeta Wyborcza".

Najdroższym miejscem do studiowania jest Warszawa, gdzie wynajęcie stancji kosztuje średnio 625 złotych miesięcznie. Nieco taniej jest w Krakowie. Tu średni czynsz wynosi 569 złotych. Dużo tańsze są na przykład Lublin, Toruń, Katowice, Bydgoszcz i Olsztyn, gdzie stancję można znaleźć za niewiele ponad 300 złotych.
Obecnie można przebierać w ofertach stancji i mieszkań, bo ich podaż ostatnio wyraźnie wzrosła. Jednak we wrześniu sytuacja najpewniej zmieni się diametralnie. Michał Wilczyński, analityk serwisu Szybko.pl obawia się powtórki z ubiegłego roku, gdy tuż przed rozpoczęciem roku akademickiego tysiące studentów w potwornym stresie szukało tanich kwater. Tych jednak brakowało.

W efekcie studenci skarżyli się, że właściciele mieszkań i stancji windują czynsze, a niektórzy organizują nawet castingi na lokatorów. Doszło do tego, że rektorzy 11 uczelni krakowskich wystosowali apel do mieszkańców, w którym poprosili ich o przyjęcie studentów na kwatery "po godziwych cenach".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.