Facebook Google+ Twitter

"Najdroższy" w Teatrze Współczesnym. Kto otrzymał bilety?

Miło nam poinformować, że zaczynamy nowy sezon teatralny. Już w sierpniu wakacje kończy Teatr Współczesny i zaprasza na spektakl "Najdroższy" Francisa Vebera, w reżyserii Wojciecha Adamczyka. Sprawdźcie, kto otrzymał bilety.

 / Fot. M. Hueckel, teatr Współczesny"Komedia lekka, zwana też „komedią bulwarową”, to typowa specjalność Francuzów, a jej najlepszym współczesnym twórcą jest niewątpliwie Francis Veber (ur.1937). Dramaturg, scenarzysta, reżyser, producent filmowy znany jest w Polsce głównie z filmów m.in.: „Tajemniczy blondyn w czarnym bucie” (1972), „Pechowiec” (1981), „Kolacja dla palanta” (1998 – Cezar za scenariusz, nominacja za reżyserię), „Plotka” (2001), „Czyja to kochanka?”(2006). Widzowie teatralni znają przede wszystkim jego brawurową komedię „Kolacja dla głupca”.

François Pignon, ulubiony bohater Vebera - niezaradny życiowo przeciętniak, pechowiec - pojawia się również w najnowszej komedii „Najdroższy…” (prapremiera w Paryżu jesienią 2012 w reżyserii samego autora). Tym razem, jako bezrobotny prawnik, porzucony mąż, szukający sposobu na odmianę losu. Jak zwykle u Vebera, twórcy o ogromnym poczuciu humoru, starania bohatera, po serii zabawnych wypadków i zaskakujących zmianach akcji, kończą się w sposób zupełnie nieprzewidziany…

Fragment recenzji
 / Fot. Magda Hueckel, teatr Współczesny[…] Andrzej Zieliński jako uosobienie stu nieszczęść budzi żywiołową sympatię, Sławomir Orzechowski wcielający się we wrednego inspektora równie gwałtowną niechęć, a Krzysztof Kowalewski - Jonville, właściciel luksusowego apartamentu, którego dozorcą jest nasz nieudacznik, nieodparcie śmieszy, nie tylko w przezabawnej etiudzie - daremnej próbie wykorzystania ponowoczesnego krzesła zgodnie z przeznaczeniem tego sprzętu, choć usiąść na nim nie sposób. Veber bowiem bezlitośnie kpi również ze snobów i podejrzanych dzieł sztuki, z poczuciem humoru wkomponowanych w scenografię przez Marcina Stajewskiego. Spektakl powstał na nieoficjalnej scenie komediowo-farsowej Teatru Współczesnego, czyli w ramach realizowanego od lat cyklu premier "19.15" (dla odróżnienia od premier o 19.00), który oferuje spektakle ku płochej rozrywce. Gwarantowane dwie godziny przedniego dowcipu. "Pieniądze czyli kłopoty", Tomasz Miłkowski, Przegląd nr 14/02.04
03-04-2013

Francis Veber
"Najdroższy"

Przekład – Barbara Grzegorzewska
Reżyseria – Wojciech Adamczyk
Scenografia – Marcin Stajewski
Kostiumy – Anna Englert

Osoby:

Pignon - Andrzej Zieliński
Maurin, przyjaciel ze studiów - Dariusz Dobkowski
Toulouse, inspektor podatkowy - Sławomir Orzechowski
Christine, dekoratorka - Weronika Nockowska
Marie, była żona Pignona - Joanna Jeżewska
Olga, Rosjanka - Katarzyna Dąbrowska
Jonville - Krzysztof Kowalewski

Premiera 16 marca 2013, g.19.15

23 sierpnia, godz. 19.15 - Katarzyna Sawicka
24 sierpnia, godz. 19.15 - Zuzanna Doherty
25 sierpnia, godz. 19.15 - Małgorzata Socha

Dla autorów Wiadomości24.pl, którzy mają uzupełniony profil w serwisie (zdjęcie, imię i nazwisko, nr telefonu) oraz zadeklarują napisanie recenzji spektaklu mamy po jednym zaproszeniu na spektakle w dniach 23, 24 i 25 sierpnia, na godzinę 19.15.

Na zgłoszenia czekamy do 20 sierpnia!


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

A gdzie są recenzje Zuzanna Doherty i Małgorzata Socha?... czyżby brak natchnienia?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przepraszam, za brak deklaracji odnośnie recenzji - uznałam, że to oczywiste. Recenzja będzie zaraz po spektaklu! :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dla mnie za daleko. Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

NIE WIEM, JAK REDAKCJA w24 PRZYDZIELIŁA TE BILETY, ALE, PO PIERWSZE OTRZYMAŁY SAME KOBIETY, A, NIESTETY, PO DRUGIE JEDNA Z OSÓB NIE ZADEKLAROWAŁA NAPISANIA RECENZJI.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję ślicznie! :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z ogromną przyjemnością wybiorę się na spektakl i napiszę recenzję, termin dowolny. 26 sierpnia mija 19 lat jak poznałam męża i bilety będą świetnym prezentem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja też chętnie zrecenzuję i pójdę na spektakl, uzupełniłam wszystkie wymagane informacje, ale zdjęcie nie chce mi się ustawić, nie wiem jak jest teraz.
Termin spektaklu 23 albo 24 :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chętnie bym się wybrała 23/08 na spektakl :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z przyjemnością zrecenzuję spektakl. Bardzo proszę o termin 24 sierpnia

Komentarz został ukrytyrozwiń

Witam,
Niedawno miałam przyjemność i dzięki portalowi byłam na Kamasutrze w Teatrze na Woli. Jeżeli nie będzie chętnych na spektakl, to żeby nie zmarnowało się zaproszenie, też bym się wybrała do Teatru Współczesnego dn. 25.08.2013r. Oczywiście napiszę recenzję.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.