Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5216 miejsce

Najdziwniejsze, najgłupsze i najbardziej zuchwałe kradzieże

Prawdziwy złodziej potrafi ukraść wszystko: stalowy most, betonową latarnię, ciężarówkę wypełnioną ludzkim osoczem, a nawet całą plażę. Oto najdziwniejsze i najbardziej absurdalne kradzieże na świecie.

Most - zdjęcie ilustracyjne / Fot. Ikar.us Creative Commons Attribution 2.0 GermanyZłodzieje są zdolni do kradzieży dosłownie każdej rzeczy - od notatek teologicznych, poprzez drewniane drzwi aż po betonowe latarnie. Przedstawiamy najdziwniejsze i najbardziej absurdalne kradzieże.

Na terenie warszawskich ogródków działkowych, tajemniczy wysoki mężczyzna w czarnej skórzanej kurtce notorycznie kradnie męska bieliznę. Możemy się tylko domyślać, do czego potrzebna jest mu akurat bielizna. W tych samych ogródkach działkowicze są okradani z drewnianych drzwi wejściowych do swoich domków.

Studenci teologii natomiast zostawili pewnego razu przed sklepem wielobranżowym swoje notatki (180 stron). Po pięciu minutach notatek nie było. Do czego złodziejom były potrzebne notatki z Teologii Fundamentalnej? Nie wiadomo.

W Wadowicach para dwudziestodwulatków (mężczyzna i kobieta) ukradła sygnalizację świetlną. Oboje zostali jednak zatrzymani. Ponadto w papieskim mieście nieznany mężczyzna pożyczył autobus z parkingu należącego do straży pożarnej. Po krótkiej przejażdżce, w trakcie której mężczyzna wyrządził szkody na sumę 4 tys. złotych, kierowca odstawił rzeczony pojazd z powrotem na parking.

W Łodzi natomiast złodzieje ukradli betonową latarnię. Latarnia miała 7,5 metra wysokości. Kto i z jakiego powodu ukradł latarnię? Nie wiadomo. Policjanci są jednak pewni, że nie dokonali tego złomiarze; latarnia była bowiem betonowa.

Czytaj też: Najbardziej absurdalne przepisy prawne na świecie

Złomiarz natomiast ukradł ważący 10 ton stalowy most w Białogardzie. 53-letni mężczyzna został ujęty przez policję. W trakcie przesłuchania mężczyzna zeznał, że kradzieży dokonał nieświadomie, gdyż myślał, że 17-metrowy most był jego własnością. Wart 64 tys. zł most mężczyzna sprzedał w skupie złomu za 8 tys.

Piąta edycja konkursu Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku trwa! Dołącz, wygraj 10 tysięcy


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.