Facebook Google+ Twitter

Najekskluzywniejsza książka świata kosztuje 700 tys. złotych

Najekskluzywniejszą książką świata został okrzyknięty tytuł „Official Ferrari Opus Enzo Diamante”. W przeliczeniu na polską walutę jest warta ponad 700 tys. zł, a to więcej niż najtańsze Ferrari model California! Dlaczego tak drogo?

Najekskluzywniejsza książka świata / Fot. FlyingPete, domena publiczna, http://morguefile.com/Bo książka jest wysadzana diamentami. Ma 852 strony, waży 82 kg. Wypuściło ją na rynek wydawnictwo Kraken Opus, które może pochwalić się innymi luksusowymi wydaniami, np. o Michaelu Jacksonie. Nakład edycji Enzo Diamante to: jedna książka przypadająca na jeden kraj. Oczywiście najdroższa jest tu sama okładka wykonana ze skóry, której logo ozdobione jest diamentami. Każdy egzemplarz z edycji Enzo Diamente podpisany jest przez wszystkich żyjących mistrzów świata Ferrari.

Bardziej oszczędni czytelnicy mogą się oczywiście spotkać z tańszymi egzemplarzami - ich ceny wahają się od ok. 4 tys do 40 tys. dolarów. Przykładowo edycję Rampante (jedynie 500 egzemplarzy), wyceniono na 7 tys. dolarów. Te książki będą podpisane przez "wielkich Ferrari, przeszłości i teraźniejszości". Wielkich, a więc nie wszystkich. Classic Edition kosztuje 4,1 tys. dolarów (najtańsza edycja), zaś jej nakład ograniczono do 4,1 tys. kopii. Jest podpisana przez obecnych kierowców Formuły Ferrari: Felipe Massa i Fernando Alonso. Nie wspomniano jednak o treści owych książek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Dobra reklama!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przerost formy nad treścią.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.