Facebook Google+ Twitter

Najgłupszy błąd zespołu BMW w historii Formuły 1!

BMW Sauber popełniało już wiele błędów, które mniej lub bardziej wpływały na wyniki Roberta Kubicy. Tym razem zespół przekroczył wszelkie granice i popełnił głupi i kosztowny błąd.

Początek wczorajszych kwalifikacji był bardzo dobry dla Roberta Kubicy. Polak znakomicie jechał w pierwszych dwóch częściach czasówki. W trzeciej części bolid BMW był podsterowny i nie dało się nim uzyskiwać dobrych czasów. Kubica, jadąc stosunkowo lekkim bolidem, uzyskał czas aż o 2,5 sekundy gorszy od zwycięzcy kwalifikacji Jensona Buttona.

Mario Theissen / Fot. http://www.flickr.com/photos/pcw/863573088/Początkowo nie było wiadomo co jest przyczyną tak słabej postawy bolidu. Później, na oficjalnej stronie F1 pojawił się wywiad z Mario Theissenem, który stwierdził, że w wyniku błędu zespołu Robert Kubica nie mógł uzyskać dobrego czasu. Niedawno wyjaśniło się jaki błąd popełnił zespół.

W bolidzie Polaka założono prawe opony na lewe koła i odwrotnie - lewe opony na prawe koła. To dotąd niespotykana sytuacja w F1. Tak niedorzeczny i głupi błąd jest prawdziwą rzadkością w Formule 1. Nie przypominam sobie aby coś takiego wydarzyło się w ostatnich latach.

Warto dodać, że wszystko odbywało się wbrew woli Kubicy, który wyraźnie mówił, że lepsze wyniki osiąga wtedy, gdy opony są zakładane w garażu, a nie przed nim. Chyba wyczuwał pismo nosem. Gdyby posłuchano Polaka, być może do pomyłki nie doszłoby.

Pomyłka miała miejsce w kwalifikacjach. Aż strach pomyśleć, co zdarzyłoby się, gdyby taki błąd przytrafił się w wyścigu, w którym przecież emocje i zamieszanie są większe. Strata dwóch sekund na okrążeniu pozbawiłaby krakowianina szans na dobre miejsce. Miejmy nadzieję, że dziś do wyścigu Kubica ruszy z przednim skrzydłem z przodu a tylnym z tyłu. Bo chyba o oponach zespół BMW będzie już pamiętał...

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: Kubica bmw błąd


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.