Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

19127 miejsce

Najgorętszy weekend na koniec wakacji!

- Warszawa zamieniła się w roztańczoną Hawanę! Ponad 12 000 osób wzięło udział w festiwalu kultury kubańskiej Havana Cultura, który odbył się w miniony weekend w klubie Cud nad Wisłą.

 / Fot. HCGospodarzami spotkania byli Kubańczycy, którzy poprzez szereg aktywności kulturalno - gastronomicznych przybliżyli uczestnikom klimat panujący na hawańskich ulicach. Do tańca rozgrzewały ze sceny gwiazdy kubańskiej muzyki m.in. Kumar Sublevao – Beat oraz Arema Arega.

Niecodziennie w Warszawie można poczuć klimat panujący na havańskich ulicach, gdzie wystarczy jeden impuls, kilka dźwięków, by zamienić pół dzielnicy w roztańczoną imprezę. Dlatego na festiwal HAVANA CULTURA czekali wszyscy miłośnicy kubańskiej kultury i gorących rytmów, zarówno Ci, którzy chociaż raz odwiedzili wyspę, jak również osoby, które podróż na Kubę dopiero planują.- To była bez wątpienia najdłuższa impreza w kubańskim stylu w Warszawie. Rozpoczęliśmy ją w piątek o godzinie 11:00, a zakończyliśmy w niedzielę o 20:00. Przez trzy dni i dwie noce można było słuchać muzyki, tańczyć i smakować najsłynniejsze kubańskie koktajle, oglądając kino pod gwiazdami. Frekwencja i gorąca atmosfera wydarzenia przekonują, że nasza inicjatywa była świetnym pomysłem na zakończenie lata i trafiła w gusta warszawiaków. Zadowoleni, zaczynamy już planować przyszłoroczną, drugą edycję festiwalu Havana Cultura – podsumowuje wydarzenie Tadeusz Rusek, organizator.
Miłośnicy tradycyjnego, kubańskiego mojito mogli wziąć udział w warsztatach przyrządzania tego koktajlu pod okiem doświadczonych barmanów. Anita Ołtuszyk zaprosiła uczestników do świata smaków i zapachów w niecodziennych warunkach. Zainspirowana „Niewidzialną wystawą”, gdzie osoby widzące poznają świat z opaską na oczach, poprowadziła warsztaty w ciemności, tak, by bez udziału zmysłu wzroku poczuć pełnię orzeźwiającego aromatu słynnego kubańskiego drinka.
- Wzrok potrafi być bardzo mylący. Kiedy go wyłączymy, po jakimś czasie zaczynamy bardziej świadomie używać innych zmysłów, takich jak węch czy smak. Kiedy zasłoniliśmy oczy uczestnikom warsztatów ich samych zaskoczył fakt, że byli w stanie wskazać całe mnóstwo aromatów zawartych w rumie. Niektóre z nich, mogły wydawać się zaskoczeniem. To, co czujemy, mocno powiązane jest z naszymi doświadczeniami i wspomnieniami – to bardzo subiektywna i wartościowa rzecz. Kiedy zamkniemy oczy, paradoksalnie możemy zobaczyć więcej. – mówi Anita Ołtuszyk, barmanka.
Festiwal Havana Cultura stanowił podsumowanie projektu „Prosto z serca Kuby”. W jego ramach w lipcu i sierpniu w całej Polsce odbywały się imprezy, podczas których uczestnicy bawili się w rytmach kubańskiej muzyki, słuchali opowieści o Kubie i uczyli się przyrządzać oryginalne, kubańskie mojito. W Warszawie, w kawiarni podróżniczej Południk Zero, miały miejsce dodatkowe spotkania, gdzie swoimi wrażeniami z podróży na Kubę podzielili się vloger Maciej Wapiński vel Wapniak oraz Piotr Trybalski podróżnik, fotograf, dziennikarz, zdobywca tytułu Travel Photographer of The Year 2014, laureat i finalista konkursów m.in. Grand Press Photo. Uczestnicy spotkań mogli poznać tajniki przygotowania najsłynniejszego kubańskiego koktajlu pod okiem doświadczonych barmanów, na czele z Kubą Śronkowskim, finalistą konkursu Grand Prix Havana Club.

Honorowy patronat nad wydarzeniem Havana Cultura objęła Ambasada Republiki Kuby w Polsce.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.