Facebook Google+ Twitter

Najgorsze filmy świata w kinie Luna

Zastanawialiście się kiedyś, który z filmów, jakie obejrzeliście w życiu, zasługuje na miano „tego najgorszego”? Między 4 a 6 lipca w warszawskim kinie Luna będziecie mogli wytypować swojego faworyta.

Organizatorzy przygotowali 8 pełnometrażowych filmów, uporządkowanych w bloki tematyczne.
Kadr z filmu "Plan 9" / Fot. Ibaranoff24
Przed każdym pokazem wybitny specjalista od kina klasy B, Jacek Rokosz, będzie omawiał film, wprowadzał odpowiednią atmosferę i zarysowywał problem poruszany w danym dziele.

Wybór repertuaru nie był prostą sprawą. - Wybieraliśmy spośród około 300 tytułów. Chcieliśmy, aby nasz program był atrakcyjny, ale też różnorodnym, mówił o ciekawym zjawisku w kinie światowym. Podczas pierwszej edycji wybraliśmy filmy najbardziej reprezentatywne z różnych dziedzin, w tym roku jednak zdecydowaliśmy się na dzieła, które poruszają głębiej jakiś problem, np. japoński film, który wyraża strach przed katastrofa atomową. - mówi organizator festiwalu, Filip Jacobson.

Festiwal cieszy się dużym zainteresowaniem. - Z dumą mogę powiedzieć, że w zeszłym roku, w Katowicach, trzeba było robić dodatkowe pokazy, bo nie starczyło miejsc. Czasem ludzie chcieli obejrzeć jakiś film nawet drugi, trzeci raz! Ludzie są ciekawi, tego typu kinematografii o szukają informacji na temat kina klasy B. – odpowiada Jacobson - Czasem jest tak, że wstydzą się, nie ma mają z kim podzielić się swoim zainteresowaniem, a my im to umożliwiamy.

Plakat reklamujący pokaz "Godzilli" / Fot. 東宝株式会社, Tōhō Kabushiki-kaishaWarto zawrócić szczególną uwagę kilka festiwalowych propozycji. Pierwsza z nich to "dzieło" Eda Woodsa, uważanego za najgorszego reżysera naszych czasów. Gumowe potwory, podrzędni aktorzy i bezsensowne dialogi to norma w jego twórczości. Na lipcowym festiwalu będziemy mieli okazję zobaczyć także
„Plan 9 z kosmosu”, opowiadający historię kosmitów, którzy przybywają na ziemię i wskrzeszają na niej umarłych. Dodatkowo bardzo zachęcająco i intrygująco brzmi tytuł filmu wyświetlanego w sobotę 5 lipca - „Zabójcze ryjówki”. Jest to opowieść o ryjówkach, które w wyniku eksperymentu szalonego naukowca, stają się ogromnymi, krwiożerczymi potworami.

Specjalną niespodziankę dla widzów przygotował Jacek Rokosz. Zmontował film z najlepszymi momentami z najgorszych filmów, który będzie wyświetlony między seansami. - To jest taki wierzchołek góry lodowej - mówi Jacobson. - Można powiedzieć, że to taki żart, który ma zachęcić gości do zagłębienia się w taką, nietypową,
tematykę.

Taki sam pokaz odbędzie się tydzień wcześniej, a więc od 30 czerwca do 1 lipca, w płockim kinie DKF Charlie.

Szczegółowy program imprezy można znaleźć tutaj. Cena biletu wynosi 12 zł, karnetu – 60.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

http://niezlekino.pl/2008/06/19/podpisz-petycje-i-uratuj-warszawskie-kina-iluzj n-i-lune-przed-zamknieciem/
ja się podpisuję bo wieżę ,że to coś da.Zresztą petycje podpisywane w internecie są skuteczne, pomimo tego ze na takie nie wyglądają.

Komentarz został ukrytyrozwiń

tosia zawsze możesz podpisać petycję o niezamykanie kina. Widziałam ją gdzieś w internecie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

nie słyszałaś o Woodsie? no nic, trudno.. choć za wiele nie straciłaś

Komentarz został ukrytyrozwiń

jestem chyba jakaś zacofana, bo nigdy nie slyszałam o Woodsie. :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

A kino Luna ma zostać zamknięte.iluzjon zresztą też.Świetnie prawda może już niedługo nie będzie żadnych kin studyjnych i będziemy mogli bez przerwy siedzieć w multipleksach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.