Facebook Google+ Twitter

Najgorsze polskie filmy nagrodzone Wężami

Na wzór hollywoodzkich Złotych Malin również w Polsce od pięciu lat przyznawana jest antynagroda dla najgorszego filmu. Laureaci Węży ogłaszani są zazwyczaj 1 kwietnia i - podobnie jak w Los Angeles - nie zgłaszają się oni po ich odbiór.

Maja Frykowska i Mariusz Pujszo w filmie Ostatni klaps. / Fot. materiały prasoweNagrodę, a w zasadzie antynagrodę dla najgorszej polskiej produkcji filmowej wymyślili w 2012 roku krytycy filmowi: Kamil Śmiałkowskiego, Krzysztof Spór i Konrad Wągrowski. Specjalnie powołana akademia złożona z krytyków i miłośników kina od tego momentu co roku wybiera laureatów Węży w kilku kategoriach: Wielki Wąż (dla najgorszego filmu), Najgorszy reżyser, Najgorszy aktor, Najgorsza aktorka, Najgorszy duet na ekranie, Najgorszy scenariusz, Najgorszy efekt specjalny, Żenująca scena, Występ poniżej talentu oraz Najgorszy plakat. Pierwszym laureatem Wielkiego Węża był film "Wyjazd integracyjny" Przemysława Angermana.

Ogłoszenie tegorocznych zdobywców Węży nastąpiło w warszawskim Teatrze Imka. Zdobywcą aż pięciu antynagród został film "Ostatni klaps" Gerwazego Reguły nagrodzonego również za najgorszą reżyserię. Za najgorszą rolę żeńską w tym filmie uznano kreację Mai Frykowskiej, która wspólnie z Mariuszem Pujszo stworzyła najgorszy duet na ekranie. Wężem za najgorszy teledysk okołofilmowy (promujący "Ostatni klaps") nagrodzono też zespół Akcent, Zenona Martyniuka & Diego.

Dwa Węże trafiły do Daniela Olbrychskiego: za najgorszą rolę męską, będącą jednocześnie występem poniżej talentuDaniel Olbrychski w filmie Piąte: nie odchodź. / Fot. materiały prasowe jako bezdomny w filmie "Piąte: nie odchodź". Obraz Katarzyny Jungowskiej (córki Grażyny Szapołowskiej) został też "wyróżniony" jako żenujący film na ważny temat oraz w kategorii: efekt specjalnej troski (odrzucony anioł stróż).

Dwoma Wężami nagrodzono film "Wkręceni 2": za najgorszy scenariusz autorstwa Piotra Wereśniaka i najbardziej żenującą scenę ze szczekającą Martą Żmudą Trzebiatowską. Węża otrzymał też plakat do filmu "Hiszpanka" Łukasza Barczyka. Za najgorszy przekład tytułu zagranicznego filmu uznano "Motyl Still Alice" (w oryginale: "Still Alice").

W dotychczasowej historii Węży najwięcej statuetek (siedem) zgarnął w 2013 roku film "Kac Wawa" Łukasza Karwowskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Maja i Mariusz - duet nie do pobicia :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.