Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6697 miejsce

Najgorszy Pracodawca Roku 2013. Wyniki!

Konkurs na Najgorszego Pracodawcę Roku odbył się po raz szósty. Związek Syndykalistów Polski, będący krajową sekcją Międzynarodowego Stowarzyszenia Pracowników wskazuje w ten sposób na "proceder łamania praw pracowniczych w naszym kraju."

Związek Syndykalistów Polskich (logo). http://zsp.net.pl/ Licencja: CC3.0 / Fot. Związek Syndykalistów PolskichKonkurs na Najgorszego Pracodawcę Roku odbył się po raz szósty. Związek Syndykalistów Polski, będący krajową sekcją Międzynarodowego Stowarzyszenia Pracowników wskazuje w ten sposób na "proceder łamania praw pracowniczych w naszym kraju."

Otwarta formuła konkursu pozwala na zgłaszanie kandydatur do miana Najgorszego Pracodawcy przez wszystkich zainteresowanych. Jury skrupulatnie zbadało i przeanalizowało każdy przypadek. Poniżej lista wyłonionych laureatów roku 2013:


1. Dino - sieć marketów Dino dała się poznać jako markowy potentat w dziedzinie nadużyć praw pracowników, a w Laureat musi obejść się smakiem w myśl zasad konkursu. http://zsp.net.pl/ Licencja: CC3.0 / Fot. Związek Syndykalistów Polskichogólności praw człowieka i pozostałych swobód i wolności osobistych. Umowa o pracę z Dino mogła skutkować takimi nieoczekiwanymi konsekwencjami jak zwolnienie w przypadku prób zakładania związków zawodowych. Kiedy indziej karano osoby wyrażające swoje przekonania w sposób symboliczny, poprzez uczestnictwo w sieciowym życiu portali społecznościowych: "Doszło do takiej paranoi pośród kierownictwa poszczególnych marketów, że zwalniane były osoby, które zalajkowały stronę związku na facebooku." Markety Dino są stale oprotestowywane przez Związek Syndykalistów Polski.

2. Paweł Śpiewak, dyrektor Żydowskiego Instytutu Historycznego - na wysokie notowania w konkursie na Najgorszego Pracodawcę Roku 2013 złożyło się szereg czynników, m.in: "chaotyczny sposób zarządzania instytutem", "utrata szansy na budowę międzynarodowej pozycji Instytutu", "mobbing", "prześladowanie członków związków zawodowych", "łamanie wolności badań naukowych oraz wymiany poglądów", "stawianie fałszywych zarzutów pracownikom", "groźby" i inne. Zarzuty podnoszone wobec Laureata znajdywały swoje potwierdzenie przed obliczem Temidy: "mimo przegranego w 1. instancji procesu w Sądzie Pracy, dyr. Śpiewak nie zaprzestał praktyk zakwestionowanych przez sąd, motywując to planowanym odwołaniem do II instancji."

3. Impuls - firma ochroniarska, która nie tyle zalega pracownikom z wypłatą wynagrodzeń, ile wcale nie zamierza wywiązywać się z tego punktu umowy o pracę (!). "Normą jest, że większość osób przybyłych po odbiór wypłaty odprawiana jest z kwitkiem. Przedsiębiorca tłumaczy opóźnienia "chwilowym brakiem płynności finansowej". Z opinii zamieszczanych na forach internetowych wynika jednak, że taka sytuacja trwa już od kilku lat. Osoby oszukiwane przez agencję znajdują się często w bardzo ciężkiej sytuacji materialnej."

4. Kawiarnia Naukowa w Krakowie - małopolski krajobraz zyskuje na lokalnym kolorycie za sprawą kawiarni, która jakby zgodnie z nazwą proponuje swoim pracownikom naukę egzystencji bez ubezpieczenia społecznego, czyli coś w rodzaju państwowego "pośredniaka". Dochodziło do sytuacji, gdy pracownicy zatrudniani byli na czarno, w dodatku za śmiesznie małe pieniądze (5 zł/h), albo nie otrzymywali ani grosza.

5. Były dyrektor Specjalistycznego Psychiatrycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Bielsku-Białej, Józef Kuliński - wśród zastrzeżeń, uwag i zarzutów można znaleźć: "nagminne łamanie prawa pracy", "przeciąganie i manipulowanie przebiegiem sporu zbiorowego", "naruszanie uprawnień zakładowej organizacji związkowej".

Związek Syndykalistów Polski zorganizował - pikiety pod marketami Dino w Ostrowie Wielkopolskim (marzec 2014). http://zsp.net.pl/ Licencja: CC3.0 / Fot. Związek Syndykalistów PolskichLaureaci konkursu oprócz stosownych dyplomów i odwiedzin delegacji organizatorów przedsięwzięcia zyskali bezcenne doświadczenie i mądrość życiową.

Zainteresowanym działalnością Związku Syndykalistów Polski proponuję odwiedzenie strony internetowej ZSP - http://http://zsp.net.pl/


Opracowanie za zgodą: Związek Syndykalistów Polski - zsp.net.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Zasadniczo "Dino" to się nie dziwię - sam bym pracownika wywalił na zbity Gesicht po choćby usłyszeniu słowa "związek" czy "wyzysk". Autorytet szefa to podstawa skutecznego zarządzania. Czasy społecznego władania środkami produkcji mamy już - przynajmniej w teorii - za sobą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.