Facebook Google+ Twitter

Najgorszy wróg internauty - Spam!

 • Autor usunął profil

 • Data dodania: 2006-10-23 03:19

Ile to razy w ciągu dnia słyszysz dźwięk nadchodzącej poczty, po chwili sprawdzasz i okazuje się, że znowu ktoś po promocyjnej cenie chce sprzedać Ci Viagrę lub polepszyć Twoje życie erotyczne?

spam #1Zacznijmy od wyjaśnienia sobie czym jest spam. Według Wikipedii: "Spam to elektroniczne wiadomości rozsyłane do osób, które ich nie oczekują. Najbardziej rozpowszechniony jest spam za pośrednictwem poczty elektronicznej oraz w Usenecie. Zwykle (choć nie zawsze) jest wysyłany masowo". Najprawdopodobniej słowo SPAM pochodzi z jednego ze skeczy Monty Pythona, a pierwsze ataki spamu odnotowano już w późnych latach siedemdziesiątych. Jak to działa? Spamerzy skanują sieć w poszukiwaniu adresów email, po czym rozsyłają swoje reklamy, lub inne niechciane przez odbiorce informacje. Często można napotkać w załącznikach różnego rodzaju wirusy wykradające dane z naszych książek adresowych. Teraz nasuwa się pytanie, jak na tym zarabić? Proste! Spamer inwestuje w akcje jakiejś firmy, po czym reklamuje ją reklamując spam. Po tygodniu, może dwóch cena akcji wzrasta, a spamer je sprzedaje. Według serwisu IDG.pl: "[..] szacunki dotyczące spamu mówią, że spośród 730 milionów niechcianych wiadomości e-mail rozsyłanych każdego tygodnia, aż 15 procent stanowią informacje dotyczące cen akcji."Po tym wszystkim okazuje się, że na spamie, można nieźle zarobić.

spam #2Od czasu pierwszego spamu powstała masa skryptów i programów wspomagających reklamę w sieci: link spam, m-spam, spamboty, splog i dużo innych tego typu 'zabawek'. Oczywiście stworzono także różnego rodzaju aplikacje mające na celu ochornę przed spamm. Administracja serwerów pocztowych konfiguruje filtry antyspamowe. Niestety akcja ta zaczyna mijać się z celem; spamerzy wpadli na pomysł pisania treści w mapie bitowej, po czym wklejają ją jako grafiki w treść maila. Innymi sposobami walki ze spamem jest maskowanie swojego adresu email zastępując 'małpę' np. przez '[at]', a kropki przez '[dot]', lub projekty takie jak spam poison . generujące fałszywe dane dla spambotów.

spam 3Niestety, liczba spamu z dnia na dzień rośniej, i mimo włączonych filtrów 90% mojej skrzynki pocztowej to reklamy farmaceutyczne oraz innego rodzaju "śmieci". Czy zostało nam tylko przeniesienie swojego konta pocztowego na płatny serwer, gdzie też nie mam pewności uwolnienia się od tej zarazy? Czy może mam zacząć używać innego sposobu komunikacji przez sieć? Tylko jakiego? Komunikatory takie jak Gadu-Gadu czy Tlen też są pełne niespodzianek. Na porządku dziennym stało się otrzymywanie kilku wiadomości, w tym odnośnika do witryny, gdzie czeka na nas zdjęcie pięknej kobiety, która z nudów odezwała się właśnie do nas. A może zacząć porozumiewać się przez fora, gdzie boty mimo zabezpieczeń kodowych, same się rejestrują i rozprowadzają swoje reklamy. Pomyślmy... poczta elektroniczna - opanowana, komunikatory - opanowane, fora, mIRC oraz różnego rodzaju czaty także. Zostaje nam droga telefoniczna (coraz częściej zaczynam odbierać także telefony, gdzie automat gratuluje mi wygrania miliona złotych) oraz spotkanie się osobiste. Cokolwiek by nie zrobić, spam jest wszędzie, a pozbycie się go graniczy z cudem. Podczas pisania tego artykułu, między godziną 2:00 a 3:00 dostałem około 10 wiadomości typu: "She wants a better sex?", "Sign Up Pricing ", "Re: Glucophage . About law "... w tym momencie, boję się pomyśleć co będzie za kilka lat.

Dla rozładowania atmosfery mała ciekawostka: istnieje mielonka w puszkach, która od 1936 roku nosi nazwę Spam, jej producent próbował zarejestrować nazwę jako znak handlowy w UE, okazało się, że Spam jako niechciana poczta jest bardziej popularny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

fxaoyowqn
 • fxaoyowqn
 • 14.07.2011 21:41

3i2jzz <a href="http://niyesrtyixkl.com/">niyesrtyixkl</a>, [url=http://hzhnfcxgsgyc.com/]hzhnfcxgsgyc[/url], [link=http://vysduaefhwke.com/]vysduaefhwke[/link], http://prgupaiavdyg.com/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z Dziennika Internautów: "Za 80% spamu stoi tylko 10 osób?" --- http://di.com.pl/news/15202,0.html ; a tu jest ich lista: http://www.spamhaus.org/statistics/spammers.lasso

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 23.10.2006 19:48

Wszystko zależy w tym momencie od jej partnera :].

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gdyby pewna pani przysłała specyfik na zmniejszenie to pół biedy, ale na powiększenie, to koniec znajomości!

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 23.10.2006 17:29

ja dostaje rozpiski koło 20-40 artykułów farmaceutycznych więc na pewno jest tam coś dla pań, co do powiększania penisa, to jest opcja 'prześlij dalej', więc kobiety mogą spokojnie przesyłać swoim partnerom *rotfl*.

Komentarz został ukrytyrozwiń

w tytule niepotrzebnie *Spam* wielką literą
Ta viagra chyba coraz tańsza jest, może w końcu trzeba bedzie się skusić (jeśli cena niższa, a wiek dojrzalszy, to gdzieś krzywa popytu i podaży musi się przeciać. A dla dziewczyn nic nie podsyłąją? Tylko dla panów odnośnie (do) frędzli?

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 23.10.2006 16:32

o nie. Ty to nic. Ale jak JA mam się pogodzić z tym, że mam penisa?

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 23.10.2006 14:55

Hehem mam się pogodzić z tym że wmawiają mi, że jestem słaby w łóżku, mam małego penisa i potrzebuje ich pomocy :)?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli czegoś nie można się pozbyć, to trzeba to.. polubić (tu: z tym się pogodzić).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.