Facebook Google+ Twitter

"Najjaśniejsza Rzeczpospolita" według Donalda Tuska. Relacja z Sejmu

Współautorzy: Tomasz Kamiński

- Nie będę numerował Polski. Chcę mówić o najjaśniejszej Rzeczpospolitej - tak brzmiało jedno z pierwszych zdań premiera Donalda Tuska podczas dzisiejszego expose. Na szczęście, oprócz podniosłych słów, usłyszeliśmy (i nagraliśmy) szereg deklaracji na następną kadencję.

Tuż przed wystąpieniem, o 8.45 została podpisana umowa koalicyjna między PO, a PSL. W deklaracji została podkreślona waga porozumienia, odpowiedzialności i zaufania między koalicjantami. Celem ma być "budowanie silnej pozycji i międzynarodowego autorytetu Polski". Jak koalicjanci chcą to osiągnąć? Szczegóły przedstawił premier Donald Tusk w swoim, trwającym ponad trzy godziny, expose.

Zobacz krótką relację wideo z podpisania umowy koalicyjnej między PO, a PSL.

Donald Tusk / Fot. PAPSwoje wystąpienie Donald Tusk rozpoczął od podziękowań i refleksji. Wielokrotnie podkreślał, że dzień 21 października - dzień przedterminowych wyborów parlamentarnych, stał się początkiem nowego etapu w historii Polski. Dniem, w którym Polacy zdecydowali, że chcą ufać politykom. I to właśnie zaufanie stało się motywem przewodnim dzisiejszego expose. Premier mówił także o różnicach na polskiej scenie politycznej, z których powinna wynikać harmonijna współpraca, a nie walki i kłótnie. Premier wierzy, że nowy rząd nie będzie musiał walczyć z opozycją, ale zacznie z nią współpracować. - Wierzę, że to nasza szansa - podsumował swoje przemyślenia Tusk.

Przemowę premiera co jakiś czas przerywały kpiny, śmiechy i krzyki płynące z prawej strony sali, strony Prawa i Sprawiedliwości. Premier nie pozostawił tego bez odpowiedzi. Mówiąc m.in. o gospodarce, drogach wypomniał uchybienia poprzedniego gabinetu.

Zobacz relację wideo z expose premiera Tuska.

Przeczytaj także
Posłowie, pobudka! Premier skończył mówić!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

To znaczy?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Krzysztof Leski na Salonie - total.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.