Facebook Google+ Twitter

Najkrótsza prezydentura w historii Tychów?

W ubiegłą środę prezydent Tychów, Andrzej Dziuba, zrzekł się władzy. Na jeden dzień zastąpił go 60-letni właściciel firmy budowlanej - Antoni Czarnecki. Nie było to jednak ponury, samorządowy skandal ani primaaprilisowy żart. Urząd został uczciwie zlicytowany i oddany w nowe ręce za sumę, która wspomoże budowę hospicjum w mieście.

Przedsiębiorca Antoni Czarnecki (C) został na jeden dzień prezydentem Tychów. Czarnecki wylicytował stanowisko i przekazał 4,5 tys. zł na budowę Domu Hospicyjnego w Tychach. / Fot. PAPNa pomysł zorganizowania nietypowego dnia w tyskim ratuszu wpadło Społeczne Stowarzyszenie Hospicyjne im. św. Kaliksta, od kilku lat wspierające budowę nowego domu opieki. - Chcieliśmy skorzystać z uprzejmości prezydenta i zorganizować coś czego jeszcze u nas nie było. Taki „dzień na luzie” w szczytnym celu - mówi Ilona Słomian, członek zarządu stowarzyszenia. - Jak się okazało nie było żadnych przeszkód prawnych, by w tak nietypowy sposób pomagać innym - dodaje.

Z pomysłu zadowoleni byli również przedstawiciele urzędu miasta. - Prezydent zdecydował się bez wahania, szczególnie, że o sprawę walka toczy się już od jakiegoś czasu - mówi rzeczniczka UM Tychy, Aleksandra Cieślik.

Nie natrafiając więc na żadne przeszkody, licytacja prezydenckiego fotela rozpoczęła się 30 marca i trwała dwa dni. Zwycięzcą został Antoni Czarnecki, który za zaszczytną funkcję jednodniowego prezydenta zapłacił 4.500 zł.

Urzędowanie nowego Antoniego Czarneckiego rozpoczęło od wydania dwóch zarządzeń. W pierwszym zobowiązał pracowników urzędu miasta do rozdawania promiennych uśmiechów wszystkim obsługiwanym petentom. W drugim nakłonił pracowników do porannej gimnastyki, jak sam argumentował: "dla dobra ich kręgosłupów".

Po rozgrzewce udał się do pobliskiego parku, gdzie czekały go kolejne prezydenckie zadania. Zgodnie z miejscową tradycją, wspólnie z przedszkolakami, obudził z zimowego snu słynne tyskie niedźwiadki. Następnie – w ramach lekcji historii miasta – odczytał zgromadzonym dzieciom bajkę, opisującą losy uwielbianych, parkowych niedźwiadków.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Dziękuję Pani Piotrze, ale liczyłem raczej na konstruktywną krytykę ;) w rewanżu gwarantuję to samo ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

[+] Sympatyczna relacja z sympatycznego wydarzenia :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.