Facebook Google+ Twitter

Najlepsi autorzy Wiadomości24.pl w statystyce

Pisząc komentarz do artykułu redakcji "Awanse za grudzień. Zobacz, czyja tabliczka zmieniła kolor", przejrzałem listę użytkowników Wiadomości24.pl według ocen - ranking: "Najlepsi użytkownicy".

Ja też byłam pierwsza / Fot. Andrzej SadowskiWśród pierwszej pięćdziesiątki rankingu (zdecydowana większość to wydawcy i redaktorzy), a więc wydawałoby się wszystko w porządku. Jednak zastanawia 3. miejsce w rankingu Beaty Traciak - dziennikarki z 834 artykułami, czyżby nie zasłużyła sobie jeszcze na awans na redaktora?. Podobnie ma się sprawa "dziennikarzami" (stan na 15 stycznia 2012 r.): Adamem Sęczkowskim - 11. miejsce w rankingu, Damianem Leciakiem - 19. miejsce w rankingu, Sylwią Legutko - 22. miejsce w rankingu, Bogdanem Węgrzynkiem - 43. miejsce w Rankingu, Emi Saboń - 49. miejsce w rankingu.

Jednak najbardziej dziwi 44. miejsce w rankingu Michała Kędzierskiego - praktykanta, 47. miejsce w rankingu Elżbiety Sadowskiej - reportera, nie wspominając o zajmującej 20. miejsce w rankingu Barbarze Romer Kukulskiej (bez tabliczki), czy zajmującym 48. miejsce w rankingu Adamie Deglerze (bez tabliczki).

W drugiej "50" rankingu dalej przeważają redaktorzy i wydawcy, zastanawia tylko wysokie miejsce reporterów: Andrzeja Sadowskiego i Justyny-Marii Bartkowiak. Znalezienie się w/w dziennikarzy, reporterów czy nawet praktykanta w pierwszej "100" listy użytkowników wg ocen - ranking: "Najlepsi użytkownicy" świadczy o konieczności wzięcia pod uwagę (przez redakcję) ich awansu, gdyż wygląda na to, że sobie po prostu na to zasłużyli, zdobywając uwagę czytelników i ich pozytywne oceny.

Oceny użytkowników, to jedna strona medalu, gdyż dla redakcji liczy się przede wszystkim liczba odsłon (ranking użytkowników, wg. liczby odsłon), a tu już (jak się okazało) działają całkiem inne prawa. Wydawałoby się, że serwis W24 to jest portal czysto informacyjny, jednak to nie wydarzenia przynoszą redakcji najwyższą liczbę odsłon. Wyniki badania rankingu użytkowników (czy artykułów), wg ilości odsłon, przyniosły zaskakujące spostrzeżenia.

Najwięcej odsłon przynosi redakcji Wiadomości24.pl dział: Cywilizacja - 27,36 proc. udziału odsłon (a redakcja, nie chce go nawet ująć w konkursie na Dziennikarza Roku), na drugim miejscu jest dział: Styl Życia - 24,08 proc. udziału, na trzecim dział: Portfel - 16,93 proc. udziału (też nie ujęty w konkursie na Dziennikarza Roku), dopiero na czwartym miejscu dział: Wydarzenia - 12,95 proc. (ale w większości artykuły nietypowe dla wydarzeń), na piątym miejscu: Blog - 8,17 proc. udziału, na szóstym miejscu dział: Kultura - 5,99 proc. udziału, na siódmym miejscu dział: Moje trzy grosze - 4,52 proc. udziału, dział: Sport (poza kwalifikacją) jest najsłabszy w liczbie odsłon.

Do badania wziąłem 90 (od 100 do 300 tys. odsłon) artykułów, z największą liczbą odsłon (z wyłączeniem artykułów członków redakcji), gdyż powtarzające się tytuły w rejonie dolnej setki jak: „Uspakaja mnie widok cieknącej krwi”, „Dziękuję ci LSD”, „Oblicza kary śmierci”, „Dogging dotarł do Warszawy: Moda na seks.... w parkach”, ”Obrzezanie kobiet - okrucieństwo w imię tradycji”, czy „Wagina - gwiazda kobiecej seksualności” dobiły mnie ostatecznie.

Jednocześnie, jak się okazuje, to właśnie tego typu artykuły mają w portalu Wiadomości24.pl największą poczytność, o czym świadczy 12. miejsce w rankingu użytkowników wg ilości odsłon artykułu: „Pedał, gej, ciota”.

W obydwu listach użytkowników powtarzają się tylko nazwiska redaktorów: Jolanty Paczkowskiej (19. miejsce) i Marcina Nowaka (46. i 51. miejsce). Jeżeli jeszcze wśród dziennikarzy z najwyższą liczbą odsłon w dziale Wydarzania i Portfel brylują „redaktorzy”, w dziale kultura „dziennikarze”, to już w działach: Styl życia, Cywilizacja, Moje trzy grosze, Blog brylują dziennikarze bez tabliczek. Gdyby redakcja awansowała na kolejne tabliczki autorów najpoczytniejszych artykułów, to konieczne byłoby awansowanie takich autorów
(dziennikarzy bez tabliczki) jak: Adam Szamokocki (12. miejsce), Robert Bernatowicz (14. i 56. miejsce), Magdalena Tobik (26. miejsce), Bogusław Skowron (29. miejsce), Wioleta Lepa (42. miejsce), Marcin Kochanowicz (59. miejsce), czy debiutantów: Łukasz Paweł Siemiński (45. miejsce), Karolina Rejva (50. miejsce).

Dla obywatelskiego portalu, jakim są Wiadomości24.pl wyniki rankingu użytkowników według liczby odsłon są wręcz szokujące. Dlatego nie mogą chyba dziwić zaskakujące nieraz wyniki konkursu na Dziennikarza Roku. Chciałbym podzielić się z tą statystyką z użytkownikami i czytelnikami W24 i mam nadzieję wzbudzić szeroką dyskusję na ten temat, w naszym serwisie.Komentarze (35):

Sortuj komentarze:

Andrzej, jeszcze niecała stówka odsłon i osiągniesz wynik 170 tys. odsłon - od początku

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Juliusz Bortkiewicz: Jeżeli dziennikarz obywatelski pisze 49 tekstów (przeważnie powielenia wiadomości z PAP i innych publikatorów) tygodniowo, to nie wiem jak to nazwać?.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Pytający
  • Pytający
  • 28.03.2012 08:45

Panie Andrzeju,
Ale o co Panu chodzi? Że mało Pana dopieszczają? W czym problem, bo wydawca i właściciel może nadać uprawnienia wydawcy komu chce (jak mniem), a ludzie mogą zmieniać pracę. Co Pan odkrył? Jaśniej poprosimy, bo z ponad 2500 odsłon jakie zrobiono na tym materiale to chyba większość Pana :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przy nazwiskach: Magdalena Tobik i Karina Duszyńska, nie ma informacji, że pracowały w Polskapresse. Przy innych niepiszących już nawet pracownikach Polskapresse, są jeszcze adnotacje "wydawca'.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan Nowak
  • Jan Nowak
  • 23.03.2012 12:43

@ Kostka: Magdalena Tobik i Karina Duszyńska pracowały w polskapresse. CHYBIONY przykład :-) JAK ZWYKLE zresztą

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ten wyścig szczurów w róznego rodzaju rankingach jest trochę żenujący. W zasadzie, jako debiutant powinienem siedzieć cicho i przepraszać, że żyję. Nie wiem nawet jakie warunki należy spełnić, aby zmienić kolor i treść tabliczki przy nazwisku autora. Przyznam się też, ze nie jestem zainteresowany taką zmianą. Jeśli cokolwiek piszę, to po to, aby moją myśl przekazać innym. Chyba taka jest idea dziennikarstwa. Ponoć jest to dziennikarstwo społeczne? A może się mylę?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kolos na glinianych nogach? No to może Pan, Panie Andrzeju, weźmie się do roboty i napisze coś, co zechce przeczytać 10 tys. ludzi, bo na razie to Pan tylko narzeka, a sukcesy takie sobie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rzeczywiście aktualnej Królowej DO Ewie Krzysiak (śr. odsłon na artykuł 3486,95 ) i aktualnemu Królowi DO Piotrowi Drabikowi (śr. odsłon na artykuł 3462,09), wiele brakuje do byłych (niepiszących już) Królowych DO: Magdaleny Tobik która miała 58017,37 odsłon na artykuł, czy Kariny Duszyńskiej która miała 56389,47 odsłon na artykuł. Cóż, nie żyje król, niech żyje król!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kolos na glinianych nogach

Na 53 dziennikarzy którzy przekroczyli milion odsłon w wiadomościach24.pl, 11-stu to wydawcy, z tego 5-ciu nie napisało jeszcze w 2012 r artykułu (rotacja kadr?). Z pozostałych 42-ch Dziennikarzy obywatelskich, którzy przekroczyli milion odsłon 27-ciu nie napisało jeszcze artykułu w 2012 r a 18-stu także w 2011 r (można przyjąć, że przestali pisać w wiadomosciach24.pl). Z 53 milionerów w wiadomosciah24.pl, pozostało więc 21 aktywnych i to wcale nie z pierwszych miejsc.

Jeszcze wśród wydawców, nie wygląda to najgorzej, chociaż odeszło 3 z pierwszej czwórki, 5 z pierwszej osiemnastki. Gorzej jest z DO zajmujących miejsca od 8 - 53 (z wyjątkiem miejsc 11, 18 ,37, 48, które zajmują wydawcy). Nie piszą już DO zajmujący miejsca: 8, 10, 12 - 15, 19, 23, 25 – 29, 31 – 33, 35, 38, 39, 41 – 46, 49, 50.

Nieoficjalną „Królową” DO link jest 9-ta Ewa Krzysiak, „Księżniczkami” DO są: 16-ta Dorota Michalczyk, 17-ta Jadwiga Kowalczyk i 22-ga Beata Tracik. Nieoficjalnym „Królem” DO link jest 20-sty Piotr Drabik, „Księciami” DO są: 21-szy Adam Podgórski, 24-ty Mariusz Michalak.

Najwięcej odsłon (średnio na artykuł/galerię), z aktywnych wydawców ma Tomasz Kowalski – 21014,25 odsłony na artykuł (Paweł Nowacki miał 60701,8 odsłony na artykuł). Wśród aktywnych DO najwięcej odsłon na artykuł ma Ewa Krzysiak – 3486,95, Piotr Drabik - 3462,09. Dla porównania nie piszące już: Magdalena Tobik miała 58017,37 odsłony na artykuł, Karina Duszyńska 56389,47 odsłony na artykuł.

Staje się więc zrozumiałe parcie redakcji na odsłony, bo „najlepsi” (z największą ilością odsłon) DO odeszli. Słowem „Kolos na glinianych nogach”.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Reporter
  • Reporter
  • 06.02.2012 09:21

Panie Andrzeju, widzę że redakcja link w "Awansach za styczeń", nie wzięła pod uwagę się pana sugestii odnośnie awansów. Chyba załapał się tylko Adam Sęczkowski. Najlepsi, nie znaczy awansowani!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.