Facebook Google+ Twitter

Najlepsi bokserzy chcą walczyć z Tomaszem Adamkiem

  • Źródło: Dziennik Zachodni
  • Data dodania: 2006-10-21 17:34

Roy Jones jr znalazł się na czele kolejki chętnych, by bić się z Adamkiem, mistrzem świata wagi półciężkiej WBC. Jedna z największych amerykańskich gwiazd, której kariera powoli dobiega końca, chce jeszcze raz zdobyć prestiżowe trofeum.

– Jesteśmy otwarci na propozycje, a taka walka z pewnością byłaby pasjonująca. Ale zgłosił się do nas także obóz Antonio Tarvera – przyznał Ziggy Rozalsky, który reprezentuje interesy Adamka w Stanach Zjednoczonych.

Tomasz Adamek. Fot. Dziennik ZachodniNajbliższy rok ma zagwarantować pięściarzowi z Gilowic dokonanie skoku sportowego i finansowego. Pokonanie w rewanżowym pojedynku Paula Briggsa zrobiło swoje – Amerykanie poznali „Górala”, jego charakter i technikę. – Myślę, że Adamek powinien teraz walczyć co cztery-pięć miesięcy. W ringu zobaczymy go pewnie w lutym lub w marcu – stwierdził w jednym z wywiadów promotor Don King, który dotychczas nie wywiązywał się z obietnic składanych Polakowi, ale pełne trybuny w Chicago i puchnący portfel przekonały go pewnie, że popełnił błąd i w czempiona WBC warto inwestować niczym w papiery wartościowe najcenniejszych spółek giełdowych.

W WBA Polak nie ma sobie równych, tymczasem dochodzi do roszad w pozostałych najważniejszych federacjach. Zakończenie kariery ogłosił 37-letni Francuz Fabrice Tiozzo, współpanujący w WBA. – Trzeba wiedzieć, kiedy odejść i myślę, że mój czas właśnie nadszedł – stwierdził pięściarz, który na zawodowym ringu wygrał 48 pojedynków, 32 z nich przed czasem, a przegrał dwa razy. Polscy kibice pamiętają go znakomicie, bo to właśnie on 26 lutego 2005 roku pokonał przez techniczny nokaut Dariusza Michalczewskiego, w jego nieudanej próbie powrotu na ring, czym ostatecznie zakończył karierę „Tygrysa”.

W tej sytuacji czempionem WBA będzie Sylvio Branco, który nie mógł się doczekać na walkę z Tiozzo. Czy do akcji włączy się Adamek, który dzierżąc dwa pasy stałby się jeszcze atrakcyjniejszym przeciwnikiem dla gigantów wagi półciężkiej? Sprawa wydaje się otwarta, ale w najbliższym pojedynku Polak najprawdopodobniej zmierzy się z kimś, kto wreszcie zagwarantuje mu dochód godny mistrza świata, a potem przyjdzie pora na kolekcjonowanie pasów...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.