Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5514 miejsce

Najlepsi młodzi matematycy są z Krakowa i Gorzowa

Zakończyła się II edycja Internetowego Konkursu Matematycznego MATMIX.pl. Wystartowało w nim 3.500 uczniów z gimnazjów i szkół średnich. Do finału, który odbył się 14 kwietnia, zakwalifikowało się 142 uczniów.

Zwycięzcy obu kategorii. Na pierwszym planie na środku organizatorka - Danuta Zarzycka, po jej prawej stronie zwyciężczyni pierwszej kategorii Martha Ubik, po lewej zwycięzca drugiej kategorii Marek Siemdaj. / Fot. Wojciech Zarzycki W finale zorganizowanym przez XL LO im. Żeromskiego w Warszawie, w pierwszej kategorii, w której startowały ostatnie klasy gimnazjów i pierwsze liceów, najlepszą okazała się Martha Ubik z II LO im. Jana III Sobieskiego w Krakowie. Pierwsze miejsce w drugiej kategorii, w której startowali uczniowie drugich i trzecich klas liceów zajął Marek Siemdaj z II LO im. M. Skłodowskiej-Curie w Gorzowie Wielkopolskim.

W finale najwięcej osób znalazło się z: Warszawy (13), Łodzi (11), Radomia, Lublina (po 9), Olsztyna (7). Najwięcej finalistów było z I LO w Łodzi (8 osób), XIV LO w Warszawie (7) i VI LO w Radomiu (6). Faworyci zawiedli i najwyższe miejsca na podium rozdzielone zostały wśród innych miast.

W całej II edycji konkursu wzięło udział blisko 3 500 uczniów gimnazjów i szkół średnich z całej Polski, czyli prawie o połowę więcej niż w zeszłym roku. Internetowa witryna serwisu odnotowała podczas eliminacji ponad 100.000 odsłon.Komisja ocenia pracę finalistów. / Fot. Wojciech Zarzycki

Jak mówi organizatorka, Danuta Zarzycka: - Konkurs staje się coraz bardziej popularny. Większość konkursów matematycznych jest płatna lub przeznaczone dla wybitnie uzdolnionej młodzieży. Matmix to jeden z nielicznych konkursów matematycznych, który daje szanse pogłębienia wiedzy i porównania się z innymi uczniami. Może w nim wystartować praktycznie każdy.

W konkursie udział bierze ten kto ma dostęp do internetu. - Wielu uczestników korzysta z pracowni komputerowej w szkole czy z kafejek internetowych. Młodzież chętnie korzysta z możliwości jakie daje współczesna technika i zastosowanie jej w przedmiotach ścisłych sprawia, że te stają się dla nich bardziej przyjazne, a zagadnienia omawiane przy użyciu programów komputerowych czy kalkulatorów graficznych bardziej zrozumiałe – dodaje Zarzycka.

Uczestnicy finałów w kuluarach po rozwiązaniu zadań. / Fot. Wojciech ZarzyckiZwycięzcy otrzymali cenne nagrody, laptopy ufundowane przez firmę TelForceOne S.A.- producenta młodzieżowych akcesoriów GSM marki Foof. Kolejne miejsce były nagradzane kalkulatorami graficznymi CASIO ufundowanym przez spółkę ZIBI oraz odtwarzaczami mp3.

W przyszłym roku odbędzie się III edycja konkursu organizowana również przez XL LO im. S. Żeromskiego w Warszawie.

Ostatnie klasy gimnazjów i pierwsze liceów:I miejsce: Martha Ubik, II LO im. Jana III Sobieskiego w Krakowie
II miejsce: Piotr Karasiński, I LO im. W. Broniewskiego w Bełchatowie
III miejsce: Paweł Wanat, V LO im. A. Witkowskiego w Krakowie
Katarzyna Mandziuk, Gimnazjum nr 16 w Lubinie
Krzysztof Opolski, III LO im. M. Dąbrowskiej w Płocku
IV miejsce: Maciej Jurkowski, I LO w Bełchatowie
Paweł Guz, Gimnazjum nr 2 w Olsztynie.


Uczniowie drugich i trzecich klas liceów:I miejsce: Marek Siemdaj, II LO im. M. Skłodowskiej-Curie w Gorzowie
II miejsce: Gabriel Listowski z I LO w Zabrzu
III miejsce: Michał Świniarski, I LO im. Adama Mickiewicza w Białymstoku
Grzegorz Obszański, I LO im. ONZ w Biłgoraju
Łukasz Goliszewski, XIV LO im. S. Staszica w Warszawie
IV miejsce: Łukasz Kornek z LO im. Marii Konopnickiej w Opolu

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.