Facebook Google+ Twitter

Najlepsi prezydenci polskich miast

Wiemy już, kto zwyciężył w rankingu „Newsweeka” na najlepszego w Polsce prezydenta. Zwyciężył Grobelny przed Karnowskim. Prezydent Wrocławia posiada dożywotni tytuł Superprezydenta po trzech kolejnych wygranych w rankingach.

Ryszard Grobelny / Fot. Radomil / http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Ryszard_Grobelny_wycięty.jpgZostały ogłoszone wyniki rankingu „Newsweeka” na najlepszego w Polsce prezydenta. Zwyciężył Ryszard Grobelny z Poznania przed Jackiem Karnowskim z Sopotu i Krzysztofem Żukiem z Lublina. Prezydent Wrocławia Rafał Dudkiewicz tytuł Superprezydenta po trzech kolejnych wygranych rankingach otrzymał dożywotnio i nie był brany w tegorocznej edycji.

Wśród najlepszych nie ma prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz ani gospodarza Krakowa Jacka Majchrowskiego. Zwycięską piętnastkę zamyka prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.

Ryszard Grobelny został doceniony przede wszystkim za pracę dla poznaniaków i najniższe bezrobocie w mieście. Jacek Karnowski / Fot. Darek SzczecinaGospodarz stolicy Wielkopolski ma też swoich przeciwników, którzy zarzucają mu niekompetentnych urzędników.

Jacek Karnowski, który uplasował się na drugiej pozycji rankingu jest zadowolony z sukcesu i podkreśla poparcie mieszkańców dla zmian jakie w Sopocie zachodzą. Sopocianie aprobują zmiany w mieście. Wracamy do kurortowych tradycji, europejskiego miasta, w którym nie tylko się dobrze odpoczywa, ale w którym się przede wszystkim dobrze mieszka – powiedział dla tvn24.pl prezydent Sopotu.
Krzysztof Żuk / Fot. Ryszard Hołubowicz/ http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:K_zuk.jpg
Trzecie miejsce przypadło Krzysztofowi Żukowi, prezydentowi Lublina. Kolejne miejsca w rankingu „Newsweeka” zajęli prezydent Świdnicy Wojciech Murdzek i prezydent Nowej Soli Wadim Tyszkiewicz.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.