Facebook Google+ Twitter

Najlepsi windsurferzy w Łebie

Na przełomie lipca i sierpnia do Łeby zjedzie kilkudziesięciu najlepszych windsurferów. Już od pięciu lat odbywają się w tym mieście regaty windsurfingowe z cyklu Allegro Cup.

Steve Allen / Fot. PAPWśród gwiazd imprezy na pewno nie zabraknie najlepszych zawodników poprzednich edycji, w tym Steve’a Allena, Wojtka Brzozowskiego i Marty Hlavaty, którzy są oficjalnymi ambasadorami Allegro Cup. Wydarzeniem jest także start Zofii Klepackiej. Mistrzyni Świata w olimpijskiej klasie RS:X nie mogła wystartować w poprzedniej edycji. Brała bowiem udział w igrzyskach w Pekinie. W tym roku już zapowiedziała swój start. Wyścigi z jej udziałem to prawdziwa gratka dla polskiej społeczności windsurfingowej.

Królem Łeby od czterech lat jest także jest Steve Allen. Ten Australijczyk, to w polskim windsurfingu postać wyjątkowa. Po ślubie z Agatą Pokorowską osiadł w naszym kraju, pokochał żurek i rządzi na polskich wodach. Ponadto jest najbardziej rozpoznawalnym windsurferem w kraju. Wszystko dzięki udziałowi w Tańcu z Gwiazdami, gdzie wraz z Anną Głogowską zajął czwarte miejsce. Allen w Łebie wygrywał już cztery razy. Wszyscy zawodnicy startujący w Allegro Cup, na pewno marzą o tym, by odebrać Australijczykowi zwycięstwo.

Tak jak w zeszłym roku regatom towarzyszyć będą koncerty, występy DJ-ów oraz kino plażowe. Warto wspomnieć, że Grand Prix poprzedzające regaty w Łebie, odbywa się w Brazylii. Z tego powodu głównym motywem imprez towarzyszących Allegro Cup są nawiązania do karnawału w Rio. Przez cztery dni konkursy, zabawy i muzyka, będą czekać na turystów i kibiców w plażowym miasteczku.

Wystąpi między innymi Feel. Koncert tego zespołu gwarantuje, że do Łeby zjadą tysiące młodych ludzi. Dla fanów klubowego grania z Wysp Brytyjskich, zagrają Kosheen i Stereo MC’s z nieśmiertelnym hitem Connected. Po koncertach scenę opanują didżeje. W tym roku przyszykowali oni dla publiczności coś specjalnego. W środku nocy odbędzie się Madonna night, czyli zestaw piosenek amerykańskiej gwiazdy podrasowanych przez mistrzów konsolety.

W Polsce wciąż mało jest imprez, które potrafiłyby połączyć sport na najwyższym światowym poziomie z zabawą dla tysięcy ludzi. Allegro Cup do takich należy. Dzięki staraniom organizatorów jest to wydarzenie, które może zainteresować nie tylko fana sportu i muzyki, ale również zwykłego turystę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.