Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7101 miejsce

Najlepsi Wykładowcy Uniwersytetu Dzieci Roku 2010/2011

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2011-06-22 10:24

19 czerwca w Skwerze na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie odbyło się uroczyste zakończenie roku akademickiego 2010/2011 Uniwersytetu Dzieci, podczas którego uhonorowano Najlepszych Wykładowców Roku. Zostali nimi: dr Takao Ishikawa oraz mgr Kamil Kamysz i mgr Piotr Michura.

" Ważną rzeczą jest stale zadawać pytania"


Najlepsi Wykładowcy Roku 2010/2011 Uniwersytetu Dzieci / Fot. Dariusz Kucharski/Kucharscy-foto.comli.com/Uniwersytetdzieci.plDecyzją Rady Uniwersytetu Dzieci Najlepszymi Wykładowcami Roku 2010/2011 i laureatami nagrody zostali: dr Takao Ishikawa z Uniwersytetu Warszawskiego w kategorii "Wykład" oraz mgr Kamil Kamysz i mgr Piotr Michura z krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych w kategorii "Warsztat".

Statuetkę przedstawiającą rakietę wręczyły zwycięzcom: prof. Magdalena Fikus i prezes Uniwersytetu Dzieci Agata Wilam. Takao Ishikawa / Fot. Dariusz Kucharski/Kucharscy-foto.comli.com/Uniwersytetdzieci.pl

To właśnie oni spośród 465 wykładowców z kilkunastu polskich uczelni wyższych (wśród których znaleźli się : minister Radosław Sikorski, Janina Ochojska, prof. Jerzy Bralczyk, szef Google Polska - Artur Waliszewski, twórca polskiej Wikipedii - Paweł Jochym), najlepiej potrafią rozbudzić w dzieciach pasję zdobywania wiedzy i wyjaśniać im skomplikowaną naukę w przystępny sposób.

Jury doceniło niezwykłą umiejętność w tłumaczeniu zjawisk fizjologicznych i chemicznych zachodzących w ludzkim organizmie podczas wykładu Ishikawy "Czy człowiek to żywa fabryka?", jak i wspaniały kontakt z małymi studentami .
Bardzo się cieszę i mam niebywałe szczęście, że otrzymuję tę nagrodę w pierwszej jej edycji. To bardzo dobrze rokuje, choć w szkole dowiedziałem się, że biologiem to ja na pewno nigdy nie zostanę - powiedział dr Takao Ishikawa.

Finał kolejnej edycji Latającego Uniwersytetu Dzieci

Piotr Michura i Kamil Kamysz / Fot. Dariusz Kucharski/Kucharscy-foto.comli.com/Uniwersytetdzieci.plMile zaskoczeni byli również mgr Kamil Kamysz i mgr Piotr Michura. Ich nadzwyczajną pomysłowość i umiejętność przekazywania pasji tworzenia dzieciom o różnych zdolnościach manualnych doceniono podczas warsztatu "Gramuzyka. Co w duszy gra?" Obydwaj panowie podziękowali przede wszystkim dzieciom, bo to ich pytania są inspirujące i to dzięki nim znaleźli się w tak zaszczytnym gronie wykładowców.

Praca z Uniwersytetem Dzieci, a także rodzicami małych studentów jest ogromnie ciekawym doświadczeniem. Człowiek przez całe życie zadaje pytania: Po co? Dlaczego? Dobrze, że są tacy, którzy chcą na te pytania odpowiadać -powiedziała prof. Magdalena Fikus i z Polskiej Akademii Nauk, honorowy patron nagrody.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Świetni wykładowcy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.