Facebook Google+ Twitter

„Najlepsza książka dla młodych czytelników”

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-04-28 07:58

Czy książka przejdzie do lamusa? Czy wyparta przez telewizję, Internet, DVD i gry komputerowe skończy smutna, pokrywając się kurzem na półce biblioteki?

Wbrew wszelkim proroctwom, wróżącym kres słowu pisanemu, to właśnie młodzi ludzie przekonują, że czytają chętnie i że takiego przyjaciela jak książka nie zamienią na żadną wirtualną postać.

Plebiscyt i konkurs „Najlepsza książka dla młodych czytelników” zapowiada nie tylko fascynującą przygodę z poszczególnymi tytułami, ale i możliwość decydowania o tym, który z nich zostanie tym „the best”. Na stronie www.ksiazkamlodych.pl czeka na Was mnóstwo wciągających książek, a wśród internautów oddających swoje głosy na zgłoszone tytuły zostaną rozlosowane zestawy, w skład których wejść może aż 10 tytułów biorących udział w
plebiscycie.

Co kto lubi, czyli kategorie konkursowe

Czytanie to wyprawa w nieznane. Wybór książek jest na tyle duży, że każdy może w nich odnaleźć siebie i, odchylając tylko okładkę, wyruszyć w podróż na miarę swoich pasji, zainteresowań, czy… tajemnic. Piękne i pobudzające wyobraźnię albumy dla młodych czytelników, książki nie tylko dla młodzieży, ale i dla najmłodszych, książeczki edukacyjne, powieści zawieszone gdzieś na granicy dwóch światów, przenikające nas swoim mrokiem, coś na poprawę nastroju, czyli szczypta humoru (nie tylko o poranku), tajemnica i przygoda godna samego Indiany Jonesa oraz „między nami, kobietami”, czyli świat dziewcząt. W każdej z kategorii wiele wspaniałych zgłoszonych książek walczy o tytuł tej najlepszej, a wyboru dokona zarówno szacowne jury, jak i Wy, drodzy młodzi (choćby i duchem) Czytelnicy!

Albumy dla młodych czytelników

Dla zafascynowanych nauką, podróżami, przygodami, czy światem (a nawet – wszechświatem) prawdziwą gratką będzie opracowanie Gaby Goldsack „Cudowne statki”, a w nim modele niezatapialnych statków. Komu znudzi się morska przygoda i zechce się trochę podrażnić z drapieżnikami, może sięgnąć po „Drapieżniki. Z bliska 3D” Anity Ganeri, natomiast bombową rozrywkę zapewni „BUM! BUM!! BUM!!!” Przemysława Wechterowicza z rysunkami Marianny Oklejak. Dla lubiących międzygalaktyczne podróże i kosmiczne przygody Carole Stott ma „WOW! Ilustrowaną encyklopedię kosmosu”, a dla wielbicieli tygrysów (i nie tylko) drapieżną lekturą stanie się książka „Kocham Pana, Panie Tygrysie” Przemysława Wechterowicza, przekonująca, że nie trzeba wyjeżdżać do dalekich krajów, by przeżyć coś wyjątkowego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Baśka
  • Baśka
  • 13.08.2011 12:42

Zgadzam się z tym, że "Straż", jak i cała trylogia Strażnicy Veridianu, jest jedną z lepszych książek, w ostatnim czasie, dedykowanych młodemu czytelnikowi. Chociaż ja, mimo tego, że już, niestety, nie taka młoda, zakochałam się w tej książce. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Musierowicz też fajnie piszę .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.