Facebook Google+ Twitter

Najlepsza książka na Gwiazdkę. Poznajcie nominowane pozycje

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-12-04 21:50

W sobotę 3 grudnia, mogliśmy oglądać niecodzienne zjawisko - wraz z pierwszymi podmuchami zimowego wiatru na ziemię posypały się… gwiazdy, a właściwie książki, będące najlepszym prezentem na Gwiazdkę.

Tym samym wskazane zostały olśniewające czytelników swym urokiem pozycje, nominowane w konkursie i plebiscycie na „Najlepszą książkę na Gwiazdkę”!

Antoine de Saint-Exupéry pisał, że „ten, kto nigdy nie odczuwał pragnienia, nic nie wie o istnieniu błogosławionych źródeł, do których prowadzą gwiazdy”. O tym, jak silne jest pragnienie czytania i głód książek, wiedzą ci, którzy już od momentu rozpoczęcia głosowania na najlepszą książkę, piszą długie listy z życzeniami, kierowane do Gwiazdki. - Konkurs „Najlepsza książka na Gwiazdkę” jest znakomitą okazją, by dokonać wyboru prezentu dla bliskich i dla siebie - podkreśla Sławomir Krempa, redaktor naczelny wortalu literackiego Granice.pl.

O tym, jakie książki znajdą się wśród darów Gwiazdki, można przekonać się, wchodząc na stronę konkursową http://gwiazdka.granice.pl, gdzie warto zapoznać się z nominowanymi książkami i zebrać o nich nieco więcej informacji. Tu także można oddać swój głos na najlepsze z najlepszych gwiazdkowych tytułów. Wypada to uczynić tym bardziej, że spośród wszystkich oddających głosy wyłonieni zostaną szczęśliwcy, którzy otrzymają zestawy cennych nagród książkowych.

Czym byłby konkurs bez patronów…
Patronat nad konkursem obejmują: portal DlaStudenta.pl, portal rynku wydawniczego Wydawca.com.pl, Polski Związek Bibliotek, serwis MiastoDzieci.pl, redakcja magazynu kryminalno-fantastycznego QFant, serwisy DuzeKa.pl, Granice.pl, Przykominku.com, Obliczakultury.pl, Salonkulturalny.pl, Bookznami.pl, Czytadełko.com.pl, Unreal-fantasy.pl, student.pl oraz portal kobiet dlaLejdis.pl, Radio PRYZMAT i Radio Niepokalanów.

Co kto lubi, czyli kategorie konkursowe
Zgodnie z tradycją, celem naszego konkursu jest wyłonienie i nagrodzenie najlepszych książek w następujących kategoriach: wysokie loty - najlepsza proza (dla tych, co szybują z książką do gwiazd); poradniki (bo zawsze warto wiedzieć więcej), perły z lamusa - albumy, publikacje historyczne, biografie (powroty do przeszłości); nie z tego świata (może nawet z… gwiazd?); nie tylko dla mężczyzn (i nie tylko w języku marsjańskim), nie tylko dla kobiet (bo mężczyźni i tak ukradkiem zabierają nam książki); książki dla starszych dzieci (do poczytania w samotności, w gronie rówieśników, a nawet rodzicom); książki dla młodzieży (o nich i dla nich); książeczki dla najmłodszych (bo milusińscy kochają książeczki i to z wzajemnością); kropelka optymizmu (działająca jak balsam dla duszy); do słuchania (dla umilenia podróży i nie tylko); albumy dla dzieci (by od małego mogły one zachwycać się pięknem słowa)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.