Facebook Google+ Twitter

Najlepsza Przestrzeń Publiczna na Śląsku - wyniki już dziś

Dziś, o godzinie 13, w Galerii Architektury Stowarzyszenia Architektów Polskich w Katowicach, poznamy wyniki organizowanego przez marszałka województwa konkursu na "Najlepszą Przestrzeń Publiczną" województwa śląskiego.

Czy jury doceni walory jaworznickiej biblioteki? / Fot. Weronika Twardowska/www.jaworznianin.plW rywalizacji uczestniczyło 27 obiektów z całego województwa. Wyboru dokonało (na posiedzeniu 1 października) specjalnie jury, w skład którego wchodzą członkowie powołanego osiem lat temu przez Marszałka województwa Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej. - W składzie Komisji znajdują się przedstawiciele stowarzyszeń branżowych, samorządów zawodowych, środowiska akademickiego, a także przedstawiciele czterech subregionów województwa - tłumaczy Dawid Pasek, zastępcą dyrektora gabinetu Marszałka.
Na triumfatorów, którzy zostaną wyłonieni w trzech kategoriach: urbanistyka, architektura (obiekt użyteczności publicznej) i modernizacja, czekają nagrody finansowe. Otrzymają je zarówno projektanci jak i właściciele obiektów.

We wrześniu swojego wyboru dokonywali również internauci. Na witrynie Urzędu Marszałkowskiego przyznawali punkty poszczególnym obiektom. Najwięcej, bo przeszło 4 tysiące punktów, zdobyła Centrala Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie. Stało się tak głównie dzięki, zakrojonej na szeroką skalę, akcji promocyjnej. Do wzięcia udziału w głosowaniu zachęcały wszystkie lokalne serwisy internetowe, a przedstawiciele Biura Promocji i Informacji Urzędu Miejskiego przypominali o głosowaniu przez sms'y.

Dla właścicieli obiektu, który wygrał w głosowaniu internautów nie przewidziano jednak żadnej nagrody. Mogą na nie natomiast liczyć głosujący internauci, wśród których jutro rozlosowane zostaną nagrody-upominki. - Ocenę przez internautów należy rozumieć jako możliwość wyrażenia opinii przez wszystkich zainteresowanych konkursem "Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego" - mówił Dawid Pasek. Śląscy internauci nie mieli wątpliwości - biblioteka jest "Najlepszą Przestrzenią Publiczną" w województwie. / Fot. Archiwum Miejskie
Czy jury również doceni jaworznicką bibliotekę dowiemy się jutro. Wszystkich miłośników spiskowych teorii dziejów warto poinformować, że Marszałkiem województwa śląskiego jest blisko związany z Jaworznem Bogusław Śmiegielski. Trudno jednak podejrzewać, by w tym wypadku miało to jakiekolwiek znaczenie.
Zobacz "Najlepszą Przestrzeń Publiczną" wg internautów - "Wiadomości24.pl w nowym centrum kulturalnym Jaworzna!"

Wojewódzka Komisja Urbanistyczno-Architektoniczna
Komisja, to organ doradczy Marszałka, powoływanym na czas nieokreślony, w drodze zarządzenia na podstawie art. 8 ust. 3 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz.U., Nr 80 , poz.717 z późniejszymi zmianami). Komisja w Województwie Śląskim istnieje od 2000 roku.
Skład komisji: Michał Buszek, Wiesław Chmielewski, Krzysztof Gasidło, Stanisław Gawlas, Jan Gregorowicz, Elżbieta Grzelak, Teresa Homan-Chanek, Maciej Kaczkowski, Tadeusz Kmieć, Tomasz Studniarek, Marek Tomaszewski.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.