Facebook Google+ Twitter

Najlepsze albumy Alexa Turnera według New Musical Express

Choć Alex Turner ma dopiero 26 lat, to już całkiem pokaźny dorobek muzyczny. Ben Hewitt z New Musical Express postanowił go ocenić i wybrał jego najlepsze płyty.

 / Fot. Laura from Washington/Newcastle/Sunderland, UK/CC 2.0Alex Turner jest uznawany za najzdolniejszego muzyka swojej generacji, a przez to również jednego z najwybitniejszych naszej dekady.

Oprócz tego jest artystą, który nie marnotrawi swojego cennego czasu i nagrywa systematycznie kolejne płyty. W ciągu 6 lat Turner nagrał 6 płyt( 4 ze swoim zespołem Arctic Monkeys oraz 2 jako poboczne projekty: jedną ze swoim kumplem Milesem Kane'm oraz soundtrack do filmu "Submarine). Ktoś może powiedzieć, że nie liczy się ilość, ale jakość. Zasada ta nie dotyczy Alexa Turnera; tutaj ilość nie zabija jakości. Ben Hewitt z New Musical Express nazywa jego dotychczasowy dorobek muzyczny, litanią świetnych płyt.

6. Submarine EP

Obecność tego mini- albumu w tej klasyfikacji może budzić kontrowersje. W końcu znajduje się tutaj tylko 6 utworów. Ale za to jakich: Piledriver Waltz to jedna z jego najlepszych kompozycji"- pisze Hewitt. Dość przypomnieć, że utwór znalazł się również na ostatniej płycie Arctic Monkeys, Suck it and see; oraz został uznany przez czytelników NME, za najlepszy utwór 2011 roku. Oprócz wspomnianego utworu warto zwrócić uwagę również na Stuck On The Puzzle.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.