Facebook Google+ Twitter

Najlepsze apteki w Rumunii i na Węgrzech

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-04-13 12:55

Najbardziej zadbane apteki znajdziemy na Węgrzech, a szukając specjalistycznej obsługi najlepiej odwiedzić Rumunię.

W badaniu mystery shopping przeprowadzonym przez INTERNATIONAL SERVICE CHECK Polska uplasowała się dopiero na 8., przedostatnim miejscu wyprzedzając tylko Bułgarię. Polacy najlepiej ocenili apteki Tak Dla Zdrowia, Dbam o Zdrowie i Świat Zdrowia.

Pomiędzy 6 a 18 lutego 2011 roku tajemniczy klienci na zlecenie INTERNATIONAL SERVICE CHECK odwiedzili największe sieci aptek zlokalizowanych w dziewięciu krajach europejskich. W sumie przeprowadzono 204 badania – w każdym z krajów pod uwagę wzięto po cztery placówki. Ocenie poddano zarówno wygląd samej apteki, jak i kompetencje pracującego w niej personelu. Zwracano uwagę na czystość na zewnątrz i informacje umieszczone w witrynach, czystość i oświetlenie wnętrza apteki, odpowiednią prezentację produktów, dostępność stolików i krzeseł dla oczekujących czy dzieci, możliwość zmierzenia ciśnienia krwi czy dostęp do wody pitnej. Ocenie poddano także obsługę - od uprzejmego powitania, poprzez sposób obsługi, zaangażowanie, wiedzę i doradztwo, a na pożegnaniu kończąc.

Polska: 48 badań w 12 sieciach (Apteka 1, Apteka Dobrych Cen, Apteka z Sercem, Arnika, Bliska, Dbam o Zdrowie, Dr. Max, Euro Apteka, Mediq, Nasza Apteka, Tak Dla Zdrowia, Świat Zdrowia)
Bułgaria: 12 badań w 3 sieciach (Obrazcova apteka, SCS Franchise, Varnapharma Holding)
Czechy: 36 badań w 9 sieciach (DEVĚTSIL JST, Dr.Max LÉKÁRNA, IPC, Lékárna Alphega, Lékárny Lloyds, Novolékárna, Pharmaland, Plzeňská lékárna, Rent-Pharm)
Estonia 12 badań w 3 sieciach (A Apotheka, Apteek 1, Farmacia)
Litwa: 24 badania w 6 sieciach (Camelia, Euro Vaistine, Gintarine Vaistine, Litfarma Vaistine, N Vaistine, Seimos Vaistine)
Łotwa: 16 badań w 4 sieciach (A Aptieka, Euro Aptieka, Gimenes Aptieka, Meness Aptieka)
Rumunia: 24 badania w 6 sieciach (Catena, Centrofarm, Dona, Farmaplanet, Help Net, Sensiblue)
Słowacja: 8 badań w 2 sieciach (Dr. Max i Farmakol)
Węgry: 24 badania w 6 sieciach (Patika Profi, Patikus Céh Kft, Pharmanet, Pingvin Patika, Alma Patika)

Polska na tle Europy

W klasyfikacji ogólnej Polska uplasowała się na 8. pozycji osiągając wynik 75,3 proc. Najlepsze okazały się rumuńskie apteki, stając na podium z najwyższym wynikiem 86,2 proc. Lepsze okazały się także Węgry z wynikiem 85,3 proc. oraz Słowacja, zdobywając notę 85,2 proc. Kolejno na 4., 5., 6. i 7. miejscu znalazły się Estonia (84,9 proc.), Litwa (82,5 proc.), Łotwa (80,6 proc.) i Czechy (79,9 proc.). Ostatnie, dziewiąte miejsce zajęła Bułgaria (74,6 proc.)

Pod względem jakości obsługi klienta najlepsi okazali się Rumuni (86 proc.), drugie miejsce zdobyła Słowacja (81,9 proc.). Polską obsługę oceniono na 68,6 proc., przez co zajęła najniższe miejsce w rankingu. Nasz kraj został wyprzedzony przez Estonię (80 proc.), Węgry (79,8 proc.), Litwę (79,8 proc.), Łotwę (76 proc.), Czechy (74,9 proc.) i Bułgarię (72,4 proc.).

Niezwykłą dbałością o aspekty wizualne wykazały się węgierskie apteki, które tajemniczy klienci ocenili na 94 proc. punktów. Pod tym kątem wysoko oceniona została także Estonia (92,5 proc.), Słowacja (90,3 proc.), Łotwa (87,8 proc.) i Czechy (87,8 proc.). 6. i 7. pozycja przypadła ex aequo Rumunii i Litwie (86,6 proc.). Polska zajęła dopiero 8. miejsce z wynikiem 86 proc., wyprzedzając tylko Bułgarię (78,1 proc.).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.