Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

20953 miejsce

Najlepsze autorytety w promocji bycia potencjalnym dawcą szpiku

Moim zdaniem oprócz wszelkich akcji, telewizyjnych promocji zachęcających do zostania potencjalnym dawcą szpiku - aby pomagać innym w walce z chorobą i dać szansę na życie BYŁOBY POTRZEBNE JESZCZE WSPARCIE NASZEJ SŁUŻBY ZDROWIA!

Zygmunt Meller / Fot. Czesław MikołajewMoim zdaniem oprócz wszelkich akcji, telewizyjnych promocji zachęcających do zostania potencjalnym dawcą szpiku - aby pomagać innym w walce z chorobą i dać szansę na życie BYŁOBY POTRZEBNE JESZCZE WSPARCIE NASZEJ SŁUŻBY ZDROWIA! Polegałoby ono na jej autorytecie tj. podać do publicznej wiadomości liczbę np. PIELĘGNIAREK, PIELĘGNIARZY, LEKARZY co są zapisani w bazach potencjalnych dawców szpiku. Ja sam ukończyłem Liceum Medyczne w Gdyni na kierunku pielęgniarskim, miałem prawdziwą i wyjątkową piękną przyjaciółkę która nie doczekała się niestety przeszczepu. Jestem zarejestrowany w bazie potencjalnych dawców szpiku od kilku już lat. Na własną rękę promowałem bycie dawcą w roku 2010 w gazecie "Nasz Olsztyniak" jako Chłopak Lata 2010.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: szpik


Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

/Komercja? chyba nie. Zdrowy rozsądek. Życie nie ma ceny, ale marnotrawstwo owszem tak./

Medal ma dwie strony. "Zdrowy rozsądek" potrzebny jest także z drugiej strony, a w sytuacji zagrożenia może być o niego trudno. Życie w konsekwencji może się okazać bardzo tanie, ponieważ skalkulowane obawą o koszty.

Nie sądzę, aby istniał system idealny, ale pewien "margines bezpieczeństwa" musi być po stronie pacjenta. Towarzystwa ubezpieczeniowe tego marginesu nie uwzględnią, obawiam się, więc nie ma wyjścia - społeczeństwo musi wziąć go na siebie.

( uhh, ale zawiało "komuną"... ;) )

Komentarz został ukrytyrozwiń

No właśnie, słowa kluczowe, to "ile kosztuje"? U nas jest "za darmo"...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Marku, a propos komercyjna służba zdrowia. Wiesz ile kosztuje wezwanie pomocy przez telefon, ambulansu?
1600 franków . Wezwani o północy, w 10 minut od wezewania ratunku, przyszedł sanitariusz, mieszkający w zasięgu, tych 10 minut. z walizką przyrządów reanimacyjnych, w drodze był już ambulans z 3 następnymi sanitariuszami i sprzętem. no i jako ostatni pojawił się, już na gotowe lekarz.
Odtransportowano chorego do odległego o 10 km szpitala. Wszystko razem usługa 1650 fr. Rachunek dostaje delikwent a następnie rozlicza się z kasą chorych w zależności od rodzaju ubezpieczenia.
Komercja? chyba nie. Zdrowy rozsądek. Życie nie ma ceny, ale marnotrawstwo owszem tak.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Problem w tym, że nie ma już "służby" zdrowia, a jest komercyjna ochrona zdrowia. Niby to samo, ale nie to samo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

http://www.gazetaswietojanska.org/index.php?id=2&t=1&page=16982

Zygmunt Dariusz Meller

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.