Facebook Google+ Twitter

Najlepsze filmy fantasy - wielka piątka

1. Władca Pierścieni: Powrót króla (2003), 2. Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II (2011), 3. Sok z żuka (1988), 4. Charlie i fabryka czekolady (2005), 5. Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły (2003)

 / Fot. plakatNumer jeden, bo tylko jeden jest pierścień władzy: "Władca Pierścieni: Powrót króla" to podsumowanie trylogii. Mitologii stworzonej przez Tolkiena, wojny dobra ze złem i historii małego hobbita, który dźwiga brzemię pierścienia. Przepiękne scenerie, wyśmienite aktorstwo i historia opowiedziana z niesamowitym rozmachem przez mistrza Petera Jacksona. Dużo można by pisać o tym, o czym napisano już tomy. Po prostu trzeba zobaczyć i to całą trylogię.

"Harry Potter i Insygnia Śmierci" to zwieńczenie opowieści o małoletnim czarodzieju, który tutaj nie jest już tak niewinny jak w "Kamieniu Filozoficznym". Przebył długą drogę do szybkiej dorosłości, a na pewno do wyborów, które dla większości byłyby za trudne. Ostateczna walka, walka o wszystko, która i tutaj rozstrzygnęła o losach świata. Zarazem film gdzie z bohaterem dorastali widzowie. Harry to kino dla wszystkich i dla dzieci, i dla rodziców. Im dalej w historię, tym te dzieci powinny być jednak starsze. Uwaga: uzależnia.

"Sok z żuka" to moje pierwsze spotkanie z Timem Burtonem i jeden z pierwszych moich "fantasy-tycznych" filmów jakie widziałem. I w jednej, i w drugiej estetyce się zakochałem. Świetne kino, doskonale zagrane i ucharakteryzowane, właściwie o miłości i o tym, że sięga ona poza grób. Również o tym, że jak trudno było pozbyć się niechcianych sąsiadów oraz o tym, że wybór specjalisty zaowocował trudnymi do przewidzenia skutkami. Na wszelki wypadek: Beetlejuice, Beetlejuice, Beetlejuice...

"Charlie i fabryka czekolady" to jest to, za co duże dzieci (oprócz czekolady oczywiście) lubią Tima Burtona. Magiczny, wszech-wyobraźniowy klimat, który nie sposób opisać, to trzeba po prostu zobaczyć. Johnny Deep był w tym filmie po prostu "czarujący". Magiczne czekoladowe bilety do innego świata, a życie od razu stało się słodsze...

Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły to pierwsza opowieść o piratach z serii i znowu na ekranie zagościł magiczny Johnny Deep, tu jako kapitan Jack Sparrow. Pirat, który chce odzyskać swój statek i zdobyć fortunę. Towarzyszy mu Will Turner (Orlando Bloom), który chce odzyskać swoją miłość, zjawiskową Elizabeth Swann (Keira Knightley). Barwna opowieść, z morzem humoru i aż chce się zaśpiewać przy rumie. Bardzo przyjemne w odbiorze.

Wolisz spędzić wieczór w domu, oglądając dobry film w telewizji? Nie wiesz, co jest emitowane? Sprawdź aktualny program tv!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.